13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vyloučen z důvodu porušení morálního kodexu

REKLAMA

„Již není členem hnutí ANO“

Předsedkyně Oblastní organizace ANO Karlovy Vary  Hana Žáková před časem  veřejně potvrdila informaci o tom, že jeden z členů hnutí ANO byl z hnutí vyloučen z důvodu porušení morálního kodexu a stanov hnutí ANO. Co konkrétně člen hnutí ANO porušil již politička Žáková veřejně neuvedla.

Co přímo morální kodex hnutí ANO nezakazuje je nejspíš podle političky Žákové morální a pokud ano, tak jistě Žákové nebude vadit kolik veřejných politických funkcí „morálně“zastává a nechává si za celou sbírku funkcí také zaplatit z veřejných peněz občanů Karlovarského kraje.

Zdali  je morální, a nebo není morální se takto nanominovat do tolika  funkcí, nechat se za ně honorovat, a spravedlivě nepodělit spolustraníky-odborníky, kteří nejsou zastupitelé.  To musí posoudit voliči.

Politické strany nominují do komisí odborníky na dané oblasti právě podle jejich odbornosti a zpravidla se vždy nejedná o volené politické funkcionáře, ale o skutečné odborníky, kteří mají v dané oblasti zkušenosti. Politička Žáková je nejspíš ekonom, dopravní, daňový a finanční expert. Nebo jen obchází schůze, kde mlčky vysedává, aby získala peníze za nasbírané pašalíky ?

Politička Žáková a její repertoár funkcí hovoří jasně

  1. předsedkyně oblastní organizace hnutí ANO 2011 – zdarma
  2. zastupitelka Karlovarského kraje – placeno z veřejných peněz
  3. zastupitelka města Karlovy Vary – placeno z veřejných peněz
  4. radní města Karlovy Vary – placeno z veřejných peněz
  5. členka dozorčí rady KV Arény – placeno z veřejných peněz
  6. členka kontrolního výboru při ZM Karlovy Vary – placeno z veřejných peněz
  7. členka výboru pro dopravu  při ZM Karlovy Vary – placeno z veřejných peněz
  8. členka finančního výboru při ZK Karlovarského kraje – placeno z veřejných peněz
  9. předsedkyně výboru pro vzdělávání při ZK Karlovarského kraje – placeno z veřejných peněz
  10. členka komise pro dopravu při ZK Karlovarského kraje (spolu se synkem) – placeno z veřejných peněz

Profesí učitelky jde politička Žáková automaticky příkladem mnoha žákům, kteří si mohou myslet, že je morální a normální sedět včetně zaměstnání, které je mimochodem také placené z veřejných peněz na dalších devíti židlích honorovaných opět z veřejných peněz občanů.

Zřejmě v hnutí ANO mají málo odborníků, že musí suplovat všechno „univerzál“ v podání politické funkcionářky okresu.

Trochu to sice odporuje právě tomu, na co Andrej Babiš soustavně veřejně apeluje, a to jsou právě odborníci, často i bez stranické příslušnosti.

Navíc je Politička Žáková zastupitelkou kraje i Karlových Varů, a tak má právo chodit na všechna jednání. Ale to by členové komisí byli jiní straníci, nebo nestraníci a politička by musela chodit na jednání zadarmo. Přitom jedno zasedání komise nebo výboru trvá okolo hodinky.

O tom jakým způsobem oblastní předsedkyně hnutí ANO  Žáková získala mandát zastupitelky města Karlovy Vary a kolik čerpá měsíčně z veřejných zdrojů za politické trafiky budeme už brzy informovat. Úřady mají své lhůty a není potřeba spěchat.

I když Žáková z Tisové u Nejdku asi neporušuje žádný zákon, není úplně jasné, zdali je právě toto morální a úctyhodné v „protikorupčním hnutí,“ které takovým způsobem veřejně reprezentuje.


Zajímavostí okolo Žákové je více. O morálních  kvalitách političky budeme informovat už jen proto, že ona sama je často tím, kdo v hnutí ANO spolurozhoduje, kdo bude pro porušení morálního kodexu z hnutí ANO vyloučen, či nikoli, a s kým se nebude muset bavit o spravedlivém rozdělení politických pašalíků, kterých má více než dost.


2012 Jak podnikatel do politiky nechtěl…, chtěl vzory pro občany…

zdroj:You Tube

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.