25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vypečené české seznamky

Doba předchozích století, kdy sedláci mezi sebou upekli kontrakt v podobě sňatku jejich ratolestí, je nenávratně pryč. V dnešní době je moderní být single (nezadaný/á - pozn. redakce). Čím si tento stav můžeme vysvětlit? Doba je příznivá, vše, co potřebujeme, seženeme v požadovaném obchodě i množství. Máme se skutečně tak dobře, že si můžeme tento přepych v 21. století skutečně dopřát. Můžeme se „bezstarostně“ seznamovat např. surfovat prostřednictvím internetové sítě nebo virtuálních seznamek.
REKLAMA

Doba předchozích století, kdy sedláci mezi sebou upekli kontrakt v podobě sňatku jejich ratolestí, je nenávratně pryč. V dnešní době je moderní být single (nezadaný/á – pozn. redakce). Čím si tento stav můžeme vysvětlit? Doba je příznivá, vše, co potřebujeme, seženeme v požadovaném obchodě i množství. Máme se skutečně tak dobře, že si můžeme tento přepych v 21. století dopřát? Můžeme se „bezstarostně“ seznamovat, např. surfovat prostřednictvím internetové sítě nebo virtuálních seznamek?

Příběh, o který se chci se čtenáři podělit, započal před několika dny, kdy mě kontaktovala velmi dobrá kamarádka ze střední školy s ožehavým problémem, že se její fotografie objevily na jednom ze současných tzv. seznamovacích serverů. Je nutné se též zmínit, že si tento uvedený třetí subjekt dal s jejím portrétem velkou práci formou nabízejících softwarových efektů. V porovnání s originálními fotografiemi se jedná o rozdíly zcela zásadní. Na zmiňovaných „veselých obrázcích“ mé kamarádce kupříkladu chybí kousek hlavy za použití mírně rozmazaného efektu. Za svojí bývalou spolužačkou jsem se rozjel do jedné místní kavárny, kde celý příběh odstartoval. V jednu chvíli jsem si připadal, coby Scherlock Holmes, ale o tom níže.

DĚJ PRVNÍ

Při šálku černé kávy jsme se společně domluvili, že se na „vypečenou českou seznamku“, která uveřejnila bez jejího předchozího souhlasu její dvě soukromé fotografie (pokaždé s jinými tzv. „osobními údaji“) zaregistruji. Možná mnozí z Vás si v tuto chvíli položíte otázku: čeho tím chci docílit? Odpověď zní zcela prostě: kamarádka tou dobou sedí vedle mne v kavárně a já s ní prostřednictvím mého fiktivně založeného účtu začnu formou SMS – zpráv   komunikovat.

Po přihlášení se na mne vyvalily profily dle mého názoru neexistujících „krasožen“ pod zcela imaginárními přezdívkami, které normální člověk svojí hlavou prostě nevymyslí, jako kupříkladu:..“Akčňačka, Nadrženádáma, Sprostáděva, Sexypečna, Zuofalánána, Vibračnísex, Punčoškaponožka, Zezaduazpátky, Hledámvzrušení, Zajednímúčelem, Poběhliceobecná, Budetoosud, Nadálkutonejde, Voňaváfialka, Pupíčkovápupi, Tváslužka, Dosedméhonebe, Sexyuklízečka, Leniváblbka, Růžovýčerno, Sprchovásexice, Bezvztahule, Kousniatahej, Chvílenasex, Melounovávíla..“aj.

DĚJ DRUHÝ

Pak se záhy objeví pod roletkou: „O mě“ něco o Vámi vyvolené favoritce s velmi zmutovanou textací např.:..“Svobodná jsem, hravá jsem, prsa mám velká a plná, postavu mám kyprou a rozhodně se u mě muž nepořeže o moje kosti, ale je mě za co chytnout. Jak jsem sama, jsem dost nadržená, sexík mám ráda a potřebovala bych si někoho, kdo by mi ho dopřával. Jsem hravá, nebojím se zkoušet nové věci ani hračky.“

Osobní informace“, které si téže vygenerujete, jak jsem se již zmínil, se nejen neshodují, ale pod každou fotografií mé kamarádky jsou především smýšlené. Po vyhledaném jejím profilu jsem jí chtěl odeslat konečně SMS – zprávu, abych jí požádal o telefonní kontakt. Co se ovšem stalo? Ze zákaznického centra dostávám bleskurychlou odpověď, že k odeslání je nutné zaplatit balíček v celkové finanční hodnotě -39,49 Kč pro konverzaci. Abych, tak mohl učinit, odeslal jsem platební kartou požadovanou finanční částku. Esemeska byla úspěšně odeslána. K mému úžasu mi neodepisuje má spolužačka, které „quasi profil patří“ a která především sedí v inkriminovanou dobu stále přímo vedle mne v kavárně. Opětovně automaticky obdržím centrální odpověď, která zněla, že když se jí nepředstavím, tak ona nevidí důvod, proč by mně měla posílat její mobilní kontakt s tím, že se již na těchto stránkách několikrát spálila apod. Proto jsem se rozhodl, že na „její profil“ znovu odešlu druhou SMS – zprávu. Tentokrát po mně vypečená společnost prostřednictvím „jejího profilu“ požadovala finanční transakci v hodnotě -174,90 Kč nebo rovnou -206,08 Kč. Uplatnil jsem variantu druhou. Vzápětí mi přichází nemilá zpráva z České spořitelny, že aktuální kurs pro internetovou platbu kartou ke dni uskutečněné platby v 12:00 je EUR/CZK 26, 152 (2, 985% oproti kurzu Evropské centrální banky). Zasílání oznámení o kurzu u plateb, u kterých došlo ke konverzaci mezi evropskými měnami, totiž bance ukládá Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) číslo 924/2009 o příhraničních platbách ve Společenství. Přes osobní platební kartu jsem posléze vysledoval, že jsem třetímu subjektu zaslal někam do tramtárie na jeho účet: PAY.NL *PAY.NL*ADDMIS Krimpen aan d NLD částku v cizí měně, v celkové hodnotě -9, 39 Euro. Ihned jsem kontaktoval svojí banku, aby mi s okamžitou platností, zrušili internetové bankovnictví. Současně jsem nechal kartu rovněž z důvodu možného zneužití zablokovat.

VLASTNÍCI ČESKÝCH SEZNAMEK

Když jsme se spolužačkou po tomto nevšedním dobrodružství rozloučili, tak mi to stále nedalo a začal jsem pátrat zevrubněji. Vytipoval jsem si nejčastěji nabízené internetové „české seznamky“, při kterém jsem zjistil šokující odhalení. Například: „Českýflirt“ nabízí svojí kontaktní adresu: ADDmission Development B.V., Markenkant  13-10, 1314AN Almare, v Holandsku. Jiná vyloženě „česká seznamovací společnost“ „Be2“ sídlí v Lucembursku, jejímž uváděnou výkonnou ředitelkou je Laetitia Pateau. Tato stejná paní ředitelka obhospodařuje další „českou seznamku“ pod názvem „Singles50“. Rovněž „českou seznamovací agenturu“ „Academic singles“ má pod svou gescí shora uváděná paní ředitelka Laetitia Pateau. Další „česká seznamovací agentura“ „Darling“ sídlí například v Berlíně. Obdobná „česká seznamka“ „5OS LOVE“ má zázemí v Rakousku. Dokonce provozovatelem webu „Lovino“ je Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Marshallovy ostrovy, PSČ: MH 96960. Stát: Marshallovy ostrovy. Tato společnost z těchto ostrovů má pod sebou taktéž několik tzv. „českých seznamek“.

HROZBY

Co k tomu mohu dodat:

 • zneužití osobních údajů z mobilních aplikací (viz zmiňované fotografie aj. osobní údaje)
 • riziko falešných profilů, podvodníků apod.
 • velké procento neaktivních profilů
 • bez garance
 • příliš vysoké ceny
 • slabý překlad do češtiny a s tím i horší uživatelské zázemí v ČR
 • nepoužitelná verze zdarma
 • omezený bezplatný účet
 • méně známá, spíše podprůměrná uživatelská základna
 • problém s automatickým prodlužováním členství
 • problematické ukončování členství
 • problém budoucího zneužití platebních karet formou quasi balíčků pro SMS-ky

 

ZÁVĚR

Mnozí z čtenářů si jistě vzpomenou, jak v minulosti byly zneužívány mobilní přístroje neznámými příchozími hovory, které se vzájemně propojovaly například mezi Marshallovými ostrovy – Islandem – Novým Zélandem nebo jinými kontinenty apod. Na konci zúčtovacího období k vám doputoval výpis účtu, který leckterého majitele dočista zamrazil. Zdá se, že si novodobí internetoví piráti opětovně v jiné dimenzi či levelu vyhledali cestičku, jak uvádět do praxe povedenou taškařici po česku.

Z tohoto zjištěného stavu či odhalení zůstanu raději ortodoxním puritánem. V případě seznámení budu raději využívat především klasické seznamovací metody „z očí do očí“, tak jak jsem byl k tomu mými rodiči od dětství veden. Přítel Dr. Watson by měl z mého dnešního pátrání jistě radost. Vzhledem k tomu, že mne oslovily některé imaginární profily, dovolte mi, abych se i já s takovým vlastnoručně vytvořeným s vámi dnes rozloučil.

Váš Pupeksbrejlema/dopisovatel redakce

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.