Výsměch voličům – Babišovci opět v náruči ODS

REKLAMA

Karlovarský kraj se vymyká zcela běžným zvyklostem. Zatím co se kmáni v Praze obviňují z rozkrádání republiky a jakoukoli spolupráci naprosto vylučují, tak v Karlovarkém kraji si politici z hnutí ANO a ODS už dávno padli kolem krku. Nejen, že spolu staří známí mocipáni vládli poslední čtyři roky, ale zuby nehty se drží pohromadě, aby utvořili novou koalici.

Je vidět, že volební výsledky už  nikoho z nich asi moc nezajímají, ale více je pro ně  důležité propojení z hořké minulosti, zejména u ODS, která je korupčními a privatizačními skandály proděrována jako ementálský sýr.
Není divu, když propojení ODS, ANO a dalších subjektů má společné to, že fakticky kraj budou znovu ovládat na vzdory Babišovi, který soustavně ODS kritizuje o obviňuje ze zlodějin.
Minulí a současní členové ODS jsou rozlezlí  prakticky všude.  Po infiltraci do jiných subjektů kolaboranti jen převlékli stranická trička, ale v hrudi jim bije dál srdce „modrých strak.“

Na vzdory výsledkům voleb

Konstruktem celého kalkulu má být to, že ANO jen tak odevzdá  post pro hejtmana  ODS, která od voličů získala pouhé dva mandáty v Krajském zastupitelstvu a možná zařídí jen křehkou většinu zajištěnou na kolaboraci dalších.

Veřejné peníze přitékají z Prahy

 „Není čas na experimenty ani na zbytečné hrdinství, že se kraj může dostat ze současných problémů bez přímé linky na vládu,“ zdůraznil novinářům Vaněček ( předseda krajské ODS).
Kulhánkův trojblok jednomyslně společně s Piráty odmítli  návrh  věčně hladové ODS s tím, že neodpovídá výsledkům voleb a zároveň není dosud projednán koaliční návrh ze strany druhého subjektu , tedy STAN společně s KOA, VPM Cheb a TOP09, k němuž se dosud připojilo hnutí Místní a SNK1,“ uvedl Petr Kulhánek, lídr STAN.

[huge_it_video_player id=“54″]