Z D6 je zpět rychlostní komunikace bez poplatku

REKLAMA

Slib Dana Ťoka, že od ledna 2018 bude dálnice D6 v Karlovarském kraji bez poplatku, je splněn.

Poté, co loni v listopadu ministr dopravy Dan Ťok podepsal příslušnou vyhlášku, se jízda mezi Chebem, Sokolovem a Karlovými Vary bez dálniční známky stala realitou. Od dokonce  posledního prosincového týdne zmizely dopravní  značky D6.

Karlovarský kraj za odstranění zpoplatnění dálnice bojoval dlouho a použil všechny argumenty, proč by neměla být D6 v kraji zpoplatněna už za hejtmana Novotného a Havla (ČSSD). Ti opakovaně žádali Ministerstvo dopravy a teprve po několika létech byly jejich důvody vyslyšeny.

Další argumenty daly na stůl i starostové, kteří byli občany informováni o cestování mezi institucemi, především byl problém pacientů dopravujících se mezi zdravotnickými středisky, které bez poplatků nebylo možné řešit. V Kraji není silniční síť, která by mimo D6 propojovala  Karlovy Vary a Cheb.

Vyřešen je i líbivý  předvolební slib pro důvěřivé voliče

Daniel Ťok vyřešil i nesmyslný slib o proplácení poloviny dálniční známky, do té boby, než bude dálnice hotová, který  ve své předvolební kampani dokolečka slibovala důvěřivým občanům dnešní hejtmanka, poslankyně parlamentu a předsedkyně asociace krajů v jedné osobě Jana Vildumetzová (ANO).

Svůj slib ale po vyhraných volbách nikdy po svém zvolení nesplnila, musela by z rozpočtu kraje uvolnit každý rok více než třicet milionů korun, které slíbila dát lidem. “Pokud by dostavba D6 trvala například deset let,  líbivý předvolební slib už by stál krajskou pokladnu více než tři stovky milionů korun.”

Sliby před volbami…

Po volbách před rokem…

 

A takto si to perfektně za přímého dozoru svého šéfa marketingově prodal už v roce 2017 Daniel Ťok. Toto je už profesionální práce desítek lidí, kteří soustavně přemýšlí nad tím , aby vše na lidi působilo pozitivně a bylo všem jasné,  kdo jediný pro ně všechno zařídí a letos bude pokračování…

Na původním nesmyslném slibu nakonec lidi pro jednou snad i vydělali.