25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Začali vládnout politici z nevolitelných stran

Pro voliče slepence stran, které budou vládnost jsou sestrojeny z jinak politicky mrtvých slubjektů, které se prosasírovali do sněmovny je díky spojování se s kýmkoli proti Babišovi.
REKLAMA

Lány (Kladensko)

Prezident Miloš Zeman dnes netradičně na zámku v Lánech jmenoval členy nové vlády Petra Fialy (ODS). Tvoří ji ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a Starostové a nezávislí (STAN). Hlava státu jmenovala kabinet v podobě, v jaké mu ho Fiala navrhl před měsícem. Prezident původně oznámil, že odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Zeman popřál vládě Fialy úspěch a to, aby po ní něco zůstalo.

Oproti dosavadnímu kabinetu ANO a ČSSD vznikla místa tří členů vlády bez portfeje. Koalice Spolu a Pirátů a STAN se rozhodly i s ohledem na předsednictví ČR v EU zřídit post ministra pro evropské záležitosti, obnovit funkci ministryně pro vědu, výzkum a inovace a zřídit ministra pro legislativu, který bude předsedat Legislativní radě vlády. Tím se krom zvýšení platů všem ještě vše dál prodražuje celý boptanjící aparát, který budou muset voliči zaplatit navíc.

Při ceremoniálu kancléř Vratislav Mynář Lipavského nejprve nazval magistrem, následně se opravil a uvedl bakalář.

Jmenování kabinetu se nezvykle neuskutečnilo na Pražském hradě, ale v Lánech.

Současní vládnoucí politici měli za cíl odstavit od vlády Andreje Babiše a hnutí ANO za každou cenu.
Slepence stran, které budou vládnout jsou sestrojeny také z politicky mrtvých slubjektů, které se prosasírovaly do sněmovny je díky spojení s kýmkoli proti Babišovi.
Protestní hlasy zrozené z nenávisti, zla a závisti, dnes tvoří politickou reprezentaci Čechů pod vedením ODS, která už mnohokrát zatočila s veřejnými financemi tak, že se z toho lidem točí hlavy do dnes.
Teprve čas ukáže, co politici zrození z protestů a nenávisti udělají dobrého pro své politické vazaly, mecenáše a možná i pro občany.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.