25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zastupitel mající královskou korunu

REKLAMA

Ctihodný zastupitel Klsák (KOA) jako ústřední postava minulých let, byl dosud mimo jiné i novým Karlovarským králem. Občané města byli jeho oddaní podaní a všem nám bylo moc dobře. Karlovarské království by mohlo zasahovat klidně až do Německa, Plzně i Prahy. Služebních cest se najezdilo nejen po celé zemi, ale i po světě pod značkou KOA více než dost. Společně s oddanou druhou tiskovou mluvčí, Helenou Kyselou tvořili úžasný pár. I ona se převlékala ochotně za manželku Karla IV. Ale v současné koalici je už radní pro kulturu a právoplatný držitel královské koruny za téměř třicet tisíc korun Josef März z hnutí Karlovaráci.

Co bude dál.

Skromnost politika Klsáka je až dojemná. Snad nová koalice dokoupí repliky žezla, jablka a další nutné a nezbytné věci pro opravdové kralování.  I věrná a starostlivá Kyselá by si za své věrné služby pro politiky „KOALKY“ zasloužila korunu, možná i dvě koruny, nebo alespoň korunky. Inu palácoví umělci cechu komediálního v politice měli své nezastupitelné místo.

Snad budou ještě nějaké příležitosti, aby ,,královládce Klsák“ předvedl znovu karlovarský skvost, který pečlivě uschoval do plastové krabice neznámo kde. Majetek města je prý ukryt někde ve sklepení na Magistrátu města, aby byl v bezpečí před podivnými skutky, zlořády a místními nenechavci. Korunu mohou nosit jen vyvolení.

Zámecká věž je pro Karla IV.

Noví konšelé budou mít co dělat, protože ještě chybí královský prapor, nebo erb. Je potřeba znovu navštívit kamarády z Barandovských atelierů a chyby napravit. Královský majestát musí být kompletní a důstojný. Konšel Klsák (zastupitel města KOA) si už začal pomalu své nové sídlo připravovat. Prý má dokonce i své vlastní klíče, které vyloudil od úředníků, aby si mohl na Zámeckou věž chodit, kdy si umane. Se svou družinou by se rád usídlil na Zámecké věži co nejdříve, kterou si tak trochu uzurpoval sám pro sebe. Zde by mohl poddané přijímat a s Kyselou a dalšími věrnými vládnout městu dál až na věky.

Doufejme, že nový radní pro kulturu März ponechá koruna a královský šat dál Klsákovi, aby se jeho první jarní exhibice s Kyselou Helenou opět představila v tom nejlepším světle. Možná si korunu za městské peníze bude chtít Klsák vykoupit.

To byly časy, kdy jeden „K“ běhal po městě s řetězem na krku a druhý „K“ s královskou korunou a další „K+K“ jim oddaně sloužili.

zdroj : Dopisovatel redakce, TV Duha, You Tube

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.