25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

KOA a ANO zapomínají na volební sliby, občané to vše zaplatí

KVListy

REKLAMA

Zastupitelstvo města v Karlových Varech se doslova zastavilo na půl druhou hodinu. Bodem sváru byl smír při vyrovnání s Nakonec se rozhodlo o variantě, podle níž bude město postupovat v řízení o určení vlastnického práva ke golfovému areálu v Olšových Vratech smírčí cestou. Město se tak na vždy smíří s doplatkem cca 18 milionů korun, místo původních a 200 mil, které mělo podle hnutí KOA podanou žalobou dostat. KOA vládla minulé čtyři roky a pod jejím jedení podalo město i další žaloby.

Zajímavé bylo, že hnutí KOA pod vedením primátora Kulhánka otočilo kormidlo do protisměru a najednou se chce mimosoudně vyrovnat Golf Resortem Karlovy Vary a.s.

Hnutí KOA, které bylo občany města dosazeno ve volbách do koalice vždy slibovalo, že vyšetří bývalé kauzy. Dnes však Kulhánkovi spolustraníci hodili přes palubu krom svých minulých politických partnerů i občany, kteří dali své hlasy pro prošetření mimo jiné právě nesmyslně levného prodeje golfového areálu v Olšových Vratech za cenu okolo 50 mil. korun, když původní odhady byly násobně vyšší.

Opoziční zastupitelé, kteří v minulých čtyřech letech prosazovali s hnutím KOA transparentní prošetření předchozích kauz na městě, byli hodně rozezlení, když zjistili, že KOA obrátila. Primátor Kulhánek (KOA) si přivedl i svého právníka JUDr. Zrzaveckého, který zastupitelům vysvětlil, že vlastně město nemusí podanou žalobu vyhrát,  však ještě nedávno KOA tvrdila, že se bude soudit.

Další soudní spory, které KOA spustila v minulém volebním období a dnes rozhodnutí soudu vyznívají v neprospěch města  Karlovy Vary se bude možná snažit zastavit, jedná se  totiž o riziko, kde by město mohlo prosoudit další peníze a spory prohrát.

Jediní asi budou spokojení právníci, kteří dostali a dostanou od rady pod vedením Kulhánka (KOA) tučné odměny, ty v konečném důsledku včetně pokut zaplatí občané města Karlovy Vary, dnes již v řádech milionů. Podle svolávání klubu KOA na zastupitelstvu toto hnutí asi ovládá ing. Žemlička, dosud nenápadný člen KOA, kterého poslouchá Kulhánek t a ostatní zastupitelé KOA téměř na slovo.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.