20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zpackaná přístavba nemocnice v Chebu vyjde na více než 200 milionů

REKLAMA

Více než 200 milionů korun bude stát rekonstrukce pouhé jedné části chebské nemocnice, která se kvůli novému výběrovému řízení na dodavatele pozdržela. Celou akci má na starost bývalý člen ODS a dnešní náměstek za HNHRM Blažek, který ve skutečnosti nikdy náměstkem být nechtěl.

Dokončení v roce 2019 je dnes další politická utopie.

Blažek je také starosta Aše a politik, který je řadu let vláčen po soudech pro korupční kauzy, které na jeho důvěryhodnosti mnoho nepřidají, stejně jako lež  v přímém přenosu před volbami, kdy veřejně tvrdil, že nebude ani v radě kraje. Vzápětí Blažek přitom udělal přesně to, co voličům kategoricky popíral, a už osm let sedí hned na několika veřejných funkcích, za které pobírá více než 100 tisíc korun měsíčně.

důkaz 1


„Se společností Energie stavební a báňská (ESB) jsme byli nuceni smlouvu ukončit z důvodu porušení smlouvy, když celá stavba z příčin ležících na straně společnosti nabrala značného zpoždění a byla detekována i další významná porušení smluvních povinností,“ uvedl v minulosti Dalibor Blažek.

To, že Karlovarský kraj opět ovládají současní a bývalí členové ODS je holý fakt a Blažek paří mezi starou modrou partu z dob divokých privatizací, a s tím souvisejících neradostných příběhů, které pokřivují ekonomické vztahy až do dnešní doby .

Nyní politici budou rozhodovat o tom, kdo zpackanou veřejnou zakázku dokončí, ale to není zdaleka jediný problém, který se v krajském zdravotnictví odehrál ve snaze „ušetřit veřejné peníze“.


Podle senátora Horníka je v KKN daleko větší průšvih, a to s jejím hospodařením. Už řadu KKN let ovládá ODS a hnutí ANO prostřednictvím lidí, kteří byli většinou politicky dosazeni.

Podle zpráv z počátku roku kraj za změnu projektu zaplatil navíc asi 1,3 milionu korun.

O kolik zaplatí daňoví poplatníci více ze svých kapes pod vedením náměstka, který již osmým rokem vykonává funkci, kterou kategoricky vylučoval, budeme informovat. Ale už dnes je jasné, že Blažkovi se mnohé z jeho slov věřit nedá. Je jasné, že se nejspíš opět vše prodraží.


Jan Bureš (ODS)

Radní pro zdravotnictví a starosta Ostrova v jedné osobě.

Památná předvolební  řeč politika z ODS a dnešního radního pro zdravotnictví Jana Bureše dojímá snad každého voliče. Mnozí by možná raději zapomněli, ale to si měli rozmyslet ještě před tím, než si do úst vzali své vlastní předvolební sliby.

Podle slov premiéra Babiše to byla opět ODS, která historicky udělala smlouvu s voliči, kde slibovala lidem snížení daní, které po té, co získala jejich hlasy a vládla, nikdy nezrealizovala.


A co Tonda Blaník?

[huge_it_video_player id=“49″]

zdroj:YouTube


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.