Zpověď expolitika Skotáka o ANO a krutovládě korytářské ANO paní Žákové

REKLAMA

Dvacetiletý student Karel Skoták, který po dvojím neúspěšném vstupu do hnutí ANO 2011 svou žádost o přijetí stáhl, na svou funkci při karlovarském magistrátu rezignoval, a už nechce do hnutí ANO 2011 vstoupit.  Stal se tak živoucím důkazem toho, jak na Karlovarsku političtí funkcionáři nezodpovědně a v rozporu se stanovami pracují, včele s  “ANO paní” (oblastní předsedkyní) Hanou Žákovou, která před volbami si jako obyvatelka Nejdku účelově změnila trvalý pobyt, aby mohla kandidovat pod značkou ANO ve volbách v Karlových Varech (v Nejdku při komunálu 2014 totiž neuspěla, tam nyní kandidoval na stejném místě její syn).

Žáková dlouhá léta žila a pracovala v Nejdku a najednou kandidovala v Karlových Varech. Dnes má pod palcem personální politiku na Karlovarsku a bez jejího souhlasu se nikdo do hnutí nepřijme. Praktiky “ANO paní” jsou takové, že ani do tří měsíců, jak praví stanovy hnutí, nedá novým žadatelům o členství vědět, zda byli přijati, či nikoliv. Flagrantní porušování stanov hnutí je nejspíš pro Žákovou, která kromě mnoha politických funkcí, dělá ředitelku základní školy v Chodově na Sokolovsku běžnou praxí.

“ANO paní”  Žáková jednu žádost studenta Karla Skotáka smetla i přes doporučení ze stolu. Další žádost podal mladý student opětovně po přesně 1 roce, od prvního bezdůvodného zamítnutí, jak ukládají stanovy, ale po 3 měsících ji zase stáhl. Špatná vládní politika a odklon od programu, vážné a narůstající kauzy Andreje Babiše a finální masové demonstrace kterých se sám účastnil byly poslední kapkou. Mimo to, že Žáková řediteluje na základní škole v Chodově je sběratelkou dalších politických funkcí, jejichž výčet je jasným důkazem o neuvěřitelné sběratelské moci a peněz z politických pašalíků, o které se nechce s nikým dělit.

 1. Ředitelka školy v Chodově
 2. Zastupitelka Karlovarského kraje
 3. Zastupitelka města Karlovy Vary
 4. Radní města Karlova Vary
 5. členka dozorčí rady KV Arény
 6. členka kontrolního výboru při ZM Karlovy Vary
 7. členka výboru pro dopravu  při ZM Karlovy Vary
 8. členka finančního výboru při ZK Karlovarského kraje
 9. předsedkyně výboru pro vzdělávání při ZK Karlovarského kraje
 10. členka komise pro dopravu při ZK Karlovarského kraje (spolu se synkem)

Když si připočítáme jednání koaličních klubů a rady města, je alarmující i to, že Žáková s bídou řediteluje ve škole polovinu měsíce a za všechny uvedené funkce včetně ředitelského platu bere téměř ve všech případech měsíční výplatu odměn.


Naše redakce požádala Karla Skotáka o rozhovor a položila mu několik otázek, o které si napsali naši čtenáři


 • Jak dlouho jste byl sympatizantem hnutí ANO 2011?

Sympatizantem hnutí jsem se stal v září 2017 při předvolební kampani k volbám do posl. sněmovny, kdy jsem byl na ulici T. G. Masaryka v Karlových Varech osloven doktorkou Procházkovou, která mi nabízela účast na komunálních volbách v Karlových Varech v roce 2018.

 • Byl jste někdy členem nějaké politické strany?

Nikdy jsem doposud nebyl členem žádného politického subjektu a netušil jsem, jací lidé jsou v hnutí ANO 2011 nejen na Karlovarsku. Nejspíš bych se už tenkrát rozhodl jinak.

 • Co Vás vedlo k tomu se angažovat v Babišovo hnutí?

Líbil se mi jako lídr Andrej Babiš, jeho politika a marketingové výsledky. Chtěl jsem se veřejně angažovat a politika je můj starý koníček.

 • Jak jste po oslovení paní Procházkovou pro hnutí ANO 2011 pracoval?

Pro hnutí jsem zadarmo roznášel propagační letáky po domech, odchodil jsem také celou kampaň v komunálu a propagoval hnutí, kdy jsem nevynechal jediný mítink s občany.

 • Co v současné době děláte a jaké máte plány do budoucna?

Studuji střední školu v Karlových Varech a rád bych studoval práva.

 • Co jste od hnutí ANO 2011 očekával?

Očekával jsem, že se budu podílet na veřejném životě v našem kraji.

 • Nebojíte se, že se Vám budou členové hnutí za Vaše veřejná prohlášení mstít?

Znám ty lidi a je pravda, že se trochu obávám nějaké osobní msty, ale domnívám se, že by nikdo neměl být pro své politické názory perzekuován.

 • Máte zájem po tom všem se dál veřejně ve prospěch občanů angažovat?

Svoje další politické angažmá v současné době nepovažuji za aktuální. Chci si vše rozvážit.


Obcházení, balamucení, překrucování faktů a nedodržování stanov hnutí je u členů ANO asi běžnou rutinou. Ostatně pokud se ovce řídí pode bači, je vše v naprostém pořádku, i když si honící psi s nimi dělají co chtějí.

Za tři roky se třikrát měnily stanovy hnutí ANO 2011 nápadně vždy v období, kdy orgány činné v trestním řízení přijaly na předsedu Babiše trestní oznámení, následně obvinění  a tak dále, protože podle těch vždy platných stanov by ho museli členové z hnutí vyloučit.

Od roku 2011 bylo dokonce v přihlášce do hnutí ANO čestné prohlášení žadatele, kde musel každý uvést, že nebyl v KSČ a  STB. I toto dnes v přihlášce do hnutí majitele Babiše nenajdete. Je zajímavé, že bývalý komunista Babiš se vůbec do hnutí v roce 2011 dostal. Jeho přihlášku s podepsaným čestným prohlášením bychom asi těžko hledali, protože by se muselo jednat spíš o “vlastní prolhání” a nikoliv čestné prohlášení.

Krátce po té co si mocenské a autoritativní hnutí vytvořilo strukturu, dalo všem dalším žadatelům stopku.

V Karlových Varech existují lidé, kteří podávali do hnutí ANO přihlášku opakovaně a dokonce i třikrát, ale nebylo jim ani odpovězeno. To je panečku demokracie.

Krutovláda ANO paní, tisíce a jedné funkce je vzorem i pro žáky v Chodově, kde se občas paní ředitelka objeví.

Staré struktury protkané bývalými členy z ODS mezi sebe mladé a nové lidi nepustí.


A co na to Dr.Sládek…

[huge_it_video_player id=”21″]


zdroj_YouTube