22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Bude infocentrum přijímat balíky

KVListy

REKLAMA

Nakládají politici dobře s majetkem a penězi občanů, nebo si arogantně dělají, co se jim zlíbí?

Karlovarské Infocentrum

 • doposud působilo v malebné části města v nemovitosti, která zatím patří městu
 • po nástupu hnutí ANO na Radnici Karlových Varů prošlo personální genocidou, kterou vykonal politiky vybraný ředitel Radek Wolf,  který propustil významnou část kvalifikovaných odborníků. Tehdy byl odborník Wolf chválen primátorkou za koncepci. Naopak opoziční zastupitelé prosili Wolfa, aby si v materiálu, který obdrželi, opravil gramatické chyby
 • po koncepci, která skončila po pár měsících personální likvidací odborníků, Wolf v tichosti odchází
 • následně přichází nový ředitel z oblasti hotelů Josef Dlohoš, dlouholetý a loajální spolupracovník primátorky Ferklové (hnutí ANO), která působila jako ředitelka G.H.Pupp
 • přichází první zmínka o stěhování do balíkovny České pošty, kde bude Infocentrum navíc platit nájem České poště
 • odpovědi, o tom co bude s budovou města na velmi lukrativním místě se politička Ferklová z neznámých důvodů vyhýbá

„Nyní zpracováváme rozpočet a domlouváme se na tom, kdo a jak by to financoval. Vypadá to tak, že platit by to mělo město, a potom si to odbydlí z nájmu,“ uvedla Ferklová.

Další vynaložené veřejné peníze a další placení nájmu i přes to, že je infocentrum ve vlastním. I přesto loajální zaměstnanci musí na pokyn politiků  opustit budovu města a odejít do nájmu a tak, navýšit náklady města. 

„Došlo k vybudování chybějící drenáže, na schodišti, které přiléhá ke skále, odkud vzlíná voda a vlhkost, je speciální sanační omítka. Společně se stavební firmou odhadujeme, že budova je stabilizovaná na jeden či dva roky,“ vyzrazuje ředitel Dlohoš.

Primátorka veřejnost rovněž neinformovala, že plánuje, aby infocentrum dělalo za poštu službu spočívající ve vydávání a přijímání balíků.  To Dlohoš nepovažuje za zcela šťastné řešení a do takové varianty se mu moc nechce. Práci pošťáků přebírají především malé obce, kde hrozí zrušení poštovních služeb, ale nikoli krajské město, i když jen okresního formátu. 

Dosud nepředstavili koaliční politici ani náznakem jakoukoli ekonomickou analýzu, jak výhodné, či nevýhodné pro město budou rozmary a plány primátorky Ferklové.

 • O kolik se díky nově placenému nájmu zvýší provozní náklady infocentra?
 • Kolik bude stát stěhování a vybudování nové pobočky v balíkovně České pošty?
 • Jak bude využita prázdná budova současného sídla infocentra a jaký ekonomický přínos bude míst pro město?
 • Pro koho město nové vybudovalo drenáže a sanační omítku a kolik sanace stála?
 • Existuje jednoduchá analýza opírající se o efektivnost, účelnost a hospodárnost změn, které mají už brzy nastat?

Zatím vše nasvědčuje tomu, že jednání politiků není pro město vůbec výhodné, ale spíš naopak.  Nekompletní informace o tom, co mají radní v plánu se současným sídlem v majetku města otevírají cestu k mnoha spekulacím, protože zde již v minulosti politici prodali velmi nevýhodně budovy, které městu přinášely v podobě nájmů zajímavé příjmy, o které město navždy přišlo.

Takhle se v Karlových Varech řídí město jako firma?

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.