Dárek od bezdomovce, vizitka města

REKLAMA

Z CYKLU “ČLÁNEK O HOV*Ě.”

Karlovy Vary – Věhlasné lázeňské město světového formátu.

Ano, asi takto by návštěvníci města mohli popisovat jedno z nejznámějších lázeňských měst, které pamatuje návštěvy řady světových osobností v oblasti sportu, vědy či kultury. Do Karlových Varů opakovaně přijížděla na odpočinek smetánka z celého světa.

Lázeňské promenády, lesy, parky a kolonády s vřídelním pramenem jsou do dnes němými svědky zašlé slávy.

Ale stačí se podívat jen kousek za řeku Ohře, zde bydlí občané města. Asi jedno z nejkomplikovanějších, z pohledu dopravního přetížení je ulice Sokolovská a její okolí ve čtvrti Rybáře.

Téměř celý den se zde nedá přejít ulice přeplněná stále jedoucími vozidly . Díky extrémně husté dopravě, kterou politici města ani po výstabě průtahu nikdy nedořešili i přes ambiciozní plány a silácké řeči. Hned po setmění se návštěvníci asi nestačí divit. Celá ulici se rychle promění v prodejní místo čehokoliv včetně různých druhů drog.

Lázeňští hosté se do pravého ráje lázeňského města, kde žije převážná většina jeho obyvatel moc nedostanou. Zde by si nakoupili levné zboží také přímo na ulicích, které ale nejsou pokryté drahou mramorovou dlažbou, ale úplně něčím jiným.

Právě zde mohou i podnikatelé svých krámků něco získat úplně zadarmo a dokonce opakovaně.

Ale movití hosté města to bohužel nejsou. Turistická trasa už za řeku, kde žijí převážně občané města vůbec nevede. ANO harmonogram čištění nejfrekventovanější ulice ve městě neodpovídá reálným potřebám, o chodnících ani nemluvě

Jako by toho nebylo málo, tělesné tekutiny od bezdomovců přespávajících v nedaleké Armádě spásy a šílený pohled plný špíny před ubytovnou u bývalého pivovaru před příchodem do práce nejednoho podnikatele po ránu už nezaskočí ani ležící exkrementy před vchodem do provozovny. Městské chodníky si často podnikatelé od nechtěných dárků místní spoluobčanů uklízí sami. Jsou zašlé takovou špínou, která si už mnohé pamatuje.

Lidé chodí kolem výkalů v okolí přítomných bezdomovců posedávajících kde se dá. Především v odpoledních a večerních hodinách se každý den objevují nové a nové zapáchající dárečky.

Předvolební sliby politických stran jsou asi jen platné podobu trvání volební kampaně, na které následně politici rychle zapomínají.

Jednou ze slibujících politický stran, která slibovala, že prioritně chce vyčistit ulici Sokolovskou od dealerů a uživatelů drog, s tím že vrátí ulici Sokolovské její původní lesk a vytvoří z ní opět obchodní třídu, kterou původně bývala je místní sdružení politiků z ODS.

Ale zatím je stále vše při starém. Za chvíli se opět sejde rok s rokem a opět nic. V některých ohledech se situace i výrazně zhoršuje. Voliči – podnikatelé jen přemítají, jak to politici před volbami mysleli.

Někteří zvažují, že se z Karlových Varů odstěhují jako to udělalo od revoluce téměř už dvanáct tisíc lidí.

“Inu slibem nezarmoutíš.”

“Lidská zvěř a pokrytecká hovada zde dál beztrestně holdují a snad jen psi se za jejich exkrementy stydí.”

“Sokolovská jede dál ve starých kolejích.”

Podle výkladu snáře, by se občané Rybář mohli v brzké době stát skutečnými boháči, protože rozšlapaných exkrementů stále častěji na širokých chodnících přibývá.

více na : https://www.hovno.sk/