Fake news on-line na karlovarském zastupitelstvu – rozuzlení

REKLAMA

Celý příběh fake news vzal nečekané konotace, především inspirativní bylo vyjádření náměstka primátorky Petra Bursíka (ODS), který vše způsobil svou neinformovaností a nepřesností informací, když pohotově opravil pirátskou pátračku, jejíž zpráva se později ukázala, že byla na rozdíl od Bursíka správná.

Reakce politik z ODS na dotazy redakce?

Dobrý den pane náměstku,
prosím obratem Vaše odpovědi na následující:

– byla Vámi veřejně citovaná informace o tom, že stará pergola z koupaliště Rolava je neznámo kde?
– je pravda, že informace paní zastupitelky Hradečné o místě uložení pergoly není pravdivá?
– je pravda, že pod plachtou v areálu PO SLL, je pergola nová?

Odpověď politika Bursíka v plném znění :

Vážená redakce, pane Riško,
Reaguji na Váš níže psaný email. Protože mě ve svých článcích citujete i s doplněním mé politické příslušnosti, do kopii odpovědi jsem dal pana Linharta – předseda zast. klubu a pana Vaněčka – předseda místní organizace. Samozřejmě paní primátorka, která byla v kopii Vašeho emailu.
Jistě víte, že KV City, jako organizace města byla v předešlém volebním období v gesci tehdejšího nám. Michala Riška. Po nástupu nového vedení jsme se okamžitě snažili najít potřebné doklady k tomu, proč měla být stávající pergola odstraněna, předávací protokol na odstraněnou pergolu, vůbec podstatu jejího odstranění (zápisy, statické posouzení, atd.). S tím souvisí i příprava nové pergoly, ke které chybí objednávka u Lázeňských lesů K. Vary, cenová nabídka na novou pergolu, Stavební povolení na novou pergolu. Zatím se to celé jeví, že tehdejší nám. M. Riško vše řešil silou a bez jakýchkoli relevantních podkladů.
Abych odpověděl ale na Vaše otázky: při návštěvě truhlářského parku v LLKV-Březové jsem viděl pod plachtou složenou NOVOU konstrukci pergoly. Následně po Zastupitelstvu města jsem na fotkách viděl, že pod plachtou na dvoře LLKV – Březová je uloženo dřevo (viz příloha), které někdo prohlašuje za pergolu z Rolavy. Vzhledem k tomu, že mi nikdo zcela jednoznačně neodpověděl: „Ano, to je kompletní pergola z Rolavy a můžeme ji požít a složit na jiném místě pro účely zastínění“, tak neumím posoudit, zda se jedná o kompletní pergolu, nebo střechu pergoly, nebo podlahu pergoly. Tím se vracím k textu víše, že neexistuje předávací protokol, který definuje skutečnost „pod plachtou“. Přesto konstatuji, že bychom rádi, jako vedení města, tyto fragmenty pergoly použili na jiné místo v majetku města K. Vary.
Vše víše popisované nás jako vedení města vede k tomu, že zahájíme forenzní audit a plně věřím pane Riško, že i tato skutečnost bude zajímat vaši redakci.

S přáním příjemného dne Ing. Petr Bursík náměstek primátorky

*) neměli jste na mysli: výše popisované

odpověď : ex náměstska Riška

Dobrý den pane náměstku Bursíku,
děkuji za Vaše výhrůžky i za částečné odpovědi, které jste mi zaslal. Prosím o to,  aby jste udělal všechny audity, které potřebujete a určitě je ráda naše redakce úplně zveřejní. Patrně si pletete, kdo a jakou gesci měl v bývalé koalici. Požadoval jsem sice jen odpovědi na Vaše fake news, ale vzhledem k tomu, že mě napadáte, pokusím se Vám trochu osvěžit paměť a vrátit se k tomu, co mi dnes opět nepodloženě posouváte a srovnat se skutečnou realitou.

Co se týká Vašeho útoku na mou soukromou osobu (podotýkám, že již nejsem politik!).
Celé staveniště bylo odborem majetku města (OMM) předáno odboru rozvoje a investic (ORI), potažmo stavební firmě. Zakázku vysoutěžil opět ORI, který fakt nebyl v gesci tehdejšího náměstka Michala Riška, ale náměstka Čestmíra Bruštíka stejně jako PO SLL, které máte v gesci nyní Vy. Pokud bych mohl jednat z pozice síly, jak o mě opět tvrdíte, stála by dodnes na koupališti Rolava pergola plná spokojených lidí jako v minulých létech a vedle ní opět malé, účelné bistro určené pro letní provoz. Asi jste to nevěděl, ale na Rolavu chodím pravidelně od dětství a setkávám se tam z mnoha přáteli. Ti všichni viděli celé zvěrstvo, které se tam za minulý podzim odehrálo.
Video po práci s bagrem, který zlikvidoval před odpoledni kulturní akci pořádané pro naše seniory je už jen tichým mementem toho, kdo dělal vše na sílu za vaší obhajoby na zastupitelstvu města v přímém přenosu.

Nesouhlasil jsem se stavbou, ani s odstraněním pergoly a odpovídá tomu i mému rozhodování. Svůj nesouhlasný postoj jsem začal říkat hlasitě po té, co jsem se dozvěděl nesmyslnou částku restaurace za sedm miliónů korun opět z dílny kamarádů a projektantů tehdejšího primátora Kulhánka. Bohužel tehdejší koalice mě v mnohém právě na sílu přehlasovala. O všem existují i záznamy ze zastupitelstva.

záznam za zastupitelstva města z 4.9.2018

Vy jako tehdy opoziční zastupitel jste pro mě nepochopitelně stavbu podporoval veřejně a přímo na jednání zastupitelstva. Asi jste k tomu měl své důvody a věřím, že ve prospěch občanů města. Snad jste už opět nezapomněl, jak jste si přímo na mikrofon při jednání zastupitelstva liboval, že celoroční provoz restaurace zajistí pro návštěvníky Rolavy v zimě teplý čaj. Záznam ze zastupitelstva máme k dispozici a také jej zveřejníme, aby nejen Vaše paměť byla osvěžena i pro občany města, pro které nyní pracujete.

Ale obávám se, zdali ty tisíce spokojených lidí, kteří v zimě zajdou na teplý čaj vůbec budou. V opačném případě si myslím, že provozovatel by přes zimu na 99% zkrachoval. I toto byl důvod, proč jsem nepodporoval tuto, dle mého názoru nepřiměřenou, nehospodárnou a neefektivní investici, která se následně vyklubala z myšlenky udělat na koupališti Rolava něco lepšího než stánek, který se každoročně měnil.

záznam za zastupitelstva města z 4.9.2018

Stručně shrnuji.

V době, kdy jste tvrdil opak, než slečna Hradečná jste nevěděl, že tam stará pergola je. Já jsem tam byl osobně a dozvěděl se, že pergola byla převezena hned druhý den po rozebrání a že z ní mnoho použít už nepůjde.

V rámci objektivity bude celý text Vaší odpovědi i mé zveřejněn redakcí v plném znění.

Hezký den a hodně úspěchů především v práci pro občany města.
Bc. Michal Riško, DiS.

A kdyby čirou náhodou naši politici nevěděli, kdo od podzimu minulého roku soustavně hlídá strženou pergolu, tak je to sám „Lenin z poctivého socialistického bronzu“, který stojí na stráži v areálu pily už téměř třicet let.

Pro sochu Lenina z bronzu v nadživotní velikosti, za více než milión bohužel nenalezli karlovarští politici dosud žádné řešení.

Soudruzi otcové musí nad prací svých synů asi hořce plakat.

Likvidace Pergoly z koupaliště Rolava byl dalším počinem, který se stal za vlády politika Kulhánka (KOA) a jeho podporovatelů.