30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Ostrov má nového starostu, zvolen byl Josef Železný z ČSSD

foto kvl

REKLAMA

Novým starostou Ostrova se stal po tajné volbě Josef Železný (ČSSD), stalo se tak za emocionálních  hlasitých komentářů veřejnosti, zmatků, invektiv a vzájemného hlasitého napadání zastupitelů ostrovského zastupitelstva.

Chvílemi se sledující nemohli ubránit dojmu, že většina veřejnosti byla povolána pro skandování při teatrálních vystoupeních sarkastického odvolaného Čekana a přišla ho podpořit jako pokřikující klaka, připomínající placený kompars.

Současnou ostrovskou koalici tvoří ČSSD, ODS, hnutí Ostrováci, Strana Svobodných občanů a Starostové a nezávislí.

Funkci neuvolněné místostarostky bude vykonávat Ilona Leupold (ČSSD) , další neuvolněným místostarostou byl zvolen Petr Šindelář (ODS), který bude zastupovat starostu po dobu jeho nepřítomnosti. Členové rady města byli zvoleni   Petr Kalousek (ČSSD) a Vladimír Palivec (ODS, Jitka Samáková (STAN), Petr Nedvěd (Strana svobodných občanů).

„Od ČSSD nemáte žádný mandát, abyste o vedení Ostrova vyjednával s opozicí. Dobře víme, odkud vítr vane. Nemáte v sobě kouska cti, abyste to řekli dopředu,“ uvedl  zhrzený a zuřící  Čekan těsně před volbou na Železného. Zoufalí Čekan dále urážel i vedení ČSSD prakticky z celého okresu. Jeho vystoupení začala připomínat ,,Jájáčka,“ který přišel o bábovičky a uvědomil si to až ve chvíli, kdy spadla klec.

Současný starosta na snůšku nechutných invektiv  odmítl reagovat. Čekan se po té, co poplival celé své okolí, odešli novináři a jeho klaka, tak po Kotkovsku přestal hlasovat. 

čtěte : Čekan se nazval volným hráčem

Velký spor, který rozdělil zastupitelé a ukončil Čekanovo bezohledné starostování

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.