23. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hamáček z ČSSD čelí trestnímu oznámení

Dnes jsem na státním zastupitelství v Praze podal trestní oznámení na Jana Hamáčka. Mám za to, že pověření Vladislava Husáka vedením policejní školy antidatoval a podepsal v době, kdy již nebyl ministrem. Policii jsem k tomu označil důkazy,“ uvedl Láska
REKLAMA

Senátor Václav Láska dnes oznámil, že podal trestní oznámení na bývalého ministra vnitra.

„Dnes jsem na státním zastupitelství v Praze podal trestní oznámení na Jana Hamáčka. Mám za to, že pověření Vladislava Husáka vedením policejní školy antidatoval a podepsal v době, kdy již nebyl ministrem. Policii jsem k tomu označil důkazy,“ uvedl senátor.

Už asi nikoho nepřekvapí, že ČSSD má plný pytel skandálů. Vždyť Hamáček měl za náměstka Michala Haška, který byl usvědčen ze jako sedmilhář v přímém přenosu v kauze lánského puče na tehdejšího předsedu vlády Bohuslava Sobotku.
Bývalý policejní prezident Vladislav Husák musel loni v únoru odejít z čela policie v Libereckém kraji.  Důvodem byla účast na zakázaném večírku v Teplicích. Řídit Vyšší policejní školu a Střední policejní školu Ministerstva vnitra v Praze nejspíš nebude. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zrušil pověření, které mu vydal jeho předchůdce Jan Hamáček (ČSSD). Uvedla to dnes Česká televize.
Novináři po Hamáčkovo vysvětlení pátrají, ale zatím bezvýsledně.

Hamáček po třiceti létech dovedl ČSSD mimo politické dění v ČR.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.