13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hejtman Martin Havel se vzdal zastupitele města

KVListy

REKLAMA

O proti svému předchůdci Martin Havel (ČSSD), hejtman Karlovarského kraje, rozhodně nebude kumulovat funkce a pobírat dva platy. Novotného souběh funkcí zřejmě neuznává a včera odstoupil z karlovarského zastupitelstva. V uplynulých měsících  byl Novotný poslance a hejtmanem, který nechtěl dlouhou dobu opustit jednu z funkcí.

„Chci pracovat pro kraj naplno, proto vzdávám se mandátu zastupitele města,“ je hejtmanovo jasné vysvětlení. Martin Havel byl do funkce hejtmana zvolen na zastupitelstvu Karlovarského kraje v pondělí 9. března a ukončil tak po dovolení rady definitivní tečku vlády rozložené, nefunkční a diktátorské KSČM. ,,Práci pro kraj se chci věnovat s plným nasazením a veškeré úsilí vynaložím na plnění úkolů, jež před námi stojí,“ dodal hejtman Havel.

Podle slov předsedy okresního výboru ČSSD Michala Riško se Martin Havel zachoval v danou chvíli jako výrazná osobnost. ,,Martin Havel mi své vzdání se na mandát oznámil ještě před tím, než zprávu předal médiím, měl jasno  a rozhodnutí učinil velmi  krátce  po zvolení do funkce hejtmana Karlovarského kraje,“ uvedl Michal Riško.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.