22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Letná má smysl. Situace v zemi je horší než v červnu

kv listy fotokoláž

REKLAMA

Třistatisícová demonstrace v červnu na Letné byla dosud vrcholem delšího protestního hnutí, kterým výrazná a především aktivní část veřejnosti dávala dosud najevo, že nesouhlasí s destrukcí demokracie, kterou provádí svými praktikami premiér a miliardář Andrej Babiš. Tato demonstrace se konala ještě v době, kdy byl premiér trestně stíhanou osobou pro dotační podvod v kauze své luxusní farmy Čapí hnízdo, na jejíž stavbu si nechal přispět z peněz Evropské unie. Tím byla situace přehlednější a jasnější.

Odložení trestního stíhání státním zastupitelstvím v Praze Babišovy praktiky zakrylo a znejasnilo. Přitom podstata zůstává stejná, ne-li horší, neboť nevíme, jaké zákulisní akce toto rozhodnutí provázely. Babiš k nim má jakožto šéf exekutivy příležitostí více než dost. Stejně tak bylo shozeno ze stolu rozhodnutí obecního úřadu v Černošicích, že je premiér ve střetu zájmů, což je korupční situace, která vylučuje, aby zastával státní funkce. Toto rozhodnutí zrušil středočeský krajský úřad, který ovládá Babišovo hnutí ANO. Babiš je tedy formálně čistý, přitom jen deset procent jeho skandálů by dříve stačilo na demisi premiéra.

Rozdíl oproti éře před Babišem spočívá v tom, že Babiš ovládá média a veřejnost nemá dostatečnou sílu kontrolovat moc a dosáhnout nápravy. Dále za Babišem stojí proruský prezident Miloš Zeman a protievropské a protidemokratické síly v poslanecké sněmovně. Komunistická strana, jejíž režim byl v Listopadu 89 poražen, se díky podpoře Babišovy vlády dostala opět k účasti na moci.

Tato situace je alarmující a v evropském měřítku zcela nevídaná. Babiš poškozuje demokracii, právní řád, pověst země v zahraničí a dělá si z České republiky svůj privátní majetek. Pomáhá mu v tom celá řada kariéristů, bývalých komunistů a estébáků a dále demoralizovaná část novinářského a úřednického stavu.

S tímto stavem se nesmíme smířit. Dnešní Letná má smysl, protože situace vf naší zemi se zhoršuje tím, jak se Babišova moc dále upevňuje.

zdroj: forum24.cz

komentář KVL :Asi další ranou pro Českou republiku mohou být první politické námluvy, které mají za cíl udržet hnutí ANO na dobitých územích. První politická bitva se strhne už příští rok v krajských volbách. Mocní už kalkulují kdo bude dál s Babišem budovat neosocialismus pod dozorem východu a z jakých řad se formují nový přisluhovači Babišova politického impéria s postupnou monopolizací médií. Další hráč na trhu bude “ soukromý vlastník “ TV NOVA a jeho napojení na politické špičky. I zde je nákup medií nápadně shodný s načasování příprav pro krajské volby 2020.

Voliči tak uslyší “ novou pravdu“ od nových majitelů médií za miliardy.  

O béčkovém týmu hnutí ANO a strategii se voliči nejspíš vůbec nedozví, ale pozorní poznají z jakých medií, co a na  koho ze svých hlásných trub budou lít za připravenou  špínu. A naopak, kde se bude slizce chválit a tvořit oblíbená persifláž s typickým Českým zápachem se špetkou osobní nenávisti, která bude zaobalena v oblíbeném mlžení a politických zhovadilostech loutek z plakátů, které budou opět slibovat pro úplně blbé, co všechno bude zadarmo. (NIC)

Prosté pravdy se od politiků asi nedočkáme.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.