25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Znělka města Karlovy Vary přišla na 42 tisíc

Karlovarské listy

REKLAMA

Z jiného úhlu pohledu mohou stejná fakta mít zcela jinou interpretaci a po každé budou pravdivá.

Okolo 800 korun za vteřinu, toto je výsledek na jehož konci je znělka, která bude nově znít při kulturních a sportovních akcích a příležitostech, kde se město Karlovy Vary bude prezentovat. Celková suma za cca 60 vteřin, kterou kulturní náměstek Klsák (KOA) svolil zaplatit se vyšplhala na úctyhodných 42 tisíc korun.

Autory této městské znělky jsou Jan Konopiský a David Švehla, dvojice filmařů a grafiků z karlovarské firmy Motion Pictures CZ, která vznikla teprve před dvěma léty.

Byla to pro mladé autory srdeční věc, ti jsou místní rodáci. Dvojice  mladých ale profesionálů i když bez dlouholetých zkušeností při práci na novince prý strávila sto hodin, možná i více.

Možná by vytvoření animované znělky bylo ctí pro každého umělce, ale zakázka pro kumštýře nebyla městem zveřejněna. Široká umělecká veřejnost se o novém díle dozvěděla až teprve z místních medií, ale to už bylo dávno po všem. Vše již bylo v tichosti ušito a upečeno.

Mladí umělci touto animací prý dostali šanci vdechnout život logu města Karlových Varů a byla to pro ně veliká čest a zároveň i výzva. To je krásné, ale pro čest a slávu bez výběrového řízení a ani zadarmo, samozřejmě, že pracovali a umělecky se obětovali ne se skromností a pokorou umělcům vlastní, ale za peníze a z ruky.

Možná by ctí pro i město bylo, kdyby se honoráře skromní podnikatelé v jeho prospěch vzdali, když už nedostali šanci i další umělci, kteří si mohli o znělku dravě zasoutěžit a nechat  o tak zajímavé příležitosti seberealizace kumštu a umění rozhodnout i odbornou porotu společně se zastupiteli.

Znělka se asi upekla pěkně potichoučku kulturní klikou města tradičně a opět za zavřenými dveřmi.

Šedesát vteřin za dva a čtyřicet tisíc korun je vám k dispozici. Tak si nabídněte, není špatná.

zdroj : You Tube

zdroj autora : ,,Objektivní chvalozpěv, nebo jen klaka místních medií?“

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.