Město i kraj se připravují na filmový festival

REKLAMA

Kraj bude mít stejně jako v loňském roku stánek u Thermalu, kde se lidé dozvědí informace z regionu a získají slevy na vstupném do krajských zařízení. V Císařských lázních kraj opět zajistí oblíbený fotokoutek s filmovými rekvizitami. Ani letos nebude chybět soutěž o vstupenky na filmovou tvorbu. Do 18. června mohou zájemci správně odpovědět na tři otázky prostřednictvím formuláře na stránkách krajského úřadu. Denně se bude hrát o cca šedesáti lístků.

Ve čtvrtek 5. července, pořádá kraj zábavné odpoledne, které se uskuteční ve Dvořákových sadech pro širokou veřejnost bude připravena řada atrakcí a vystoupení známých osobností.

„Protože chceme přiblížit atmosféru velkého filmového svátku i ostatním lidem z kraje, máme pro ně zároveň připravenou i mimořádnou projekci vybraného snímku v kinech v Ostrově, Sokolově, Chodově, Chebu, Mariánských Lázních a nově i v Kyselce. Promítání by se mělo uskutečnit v úterý 3. července.“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Město Karlovy Vary  připravuje večer města tradičně letním kině, kde se promítá už jen o filmovém festivalu. Večer města Karlovy Vary se uskuteční 4. července. Dříve se večery města odehrávaly na různých místech města, kde se reprezentovaly hotely, dnes již několik let slouží pro večer města letní kino, které má malé využití i přes podporu pro kulturní akce, které jsou z městských peněz každoročně dotovány v řádech statisíců. V letním kině opět vystoupí Karlovarský symfonický orchestr, tentokrát společně se zpěvačkou Ewou Farnou. Celkový rozpočet akce je necelých 800 tisíc korun, ale před  vystoupením se musí za podobnou sumu opravit opěrná zeď orchestřiště, aby bylo letní kino schopné přijmout festivalové návštěvníky. Za vstupenky na večer města zaplatí dospělí v předprodeji 200 korun a děti 100 korun, ale místě bude stup už o padesát korun dražší.