Nové značky informují o cyklistech na silnici

REKLAMA

Ve čtvrti Dvory  v Karlových Varech stále přibývá zájem o cyklistiku a letos začalo jezdit  výrazně více cyklistů. S  tím se na silnici objevilo i nové dopravní značení a piktogramy, které upozorňují řidiče. Dopravní značení je  přímo na vozovce v podobě bílého znamení cyjlisty .

Helena Kyselá, mluvčí karlovarského magistrátu uvedla:

„Stávající cyklostezka vedoucí od Svatošských skal momentálně končí u Doubského mostu. Aby cyklisté nemuseli přejíždět frekventovanou komunikaci přímo v Doubí, byl vytvořen krátký úsek z asfaltové drti, po kterém most podjedou a jsou navedeni na Závodní ulici a dále ulicí Kpt. Jaroše až k pokračování cyklostezky u Varyády.”

Na ulicích Závodní a Kpt. Jaroše byly před měsícem nastříkány na komunikaci dopravní značky upozorňující motoristy na zvýšený pohyb cyklistů. Piktogramy slouží jako další bezpečnostní prvek, který řidiče upozorní a větší frekvenci účastníků silničního provozu jedoucích na stále oblíbenějších kolech.

„Původně měla být tato část cyklotrasy vedena po chodnících. Ale protože by v některých úsecích museli cyklisté sesedat a kola vést, a muselo by být instalováno velké množství značek, bylo po dohodě s dopravní policií zvoleno právě toto řešení,” dodala Kyselá.

Další pokračování rozvoje cyklostezek bude i v letošním návrhu rozpočtu města. Postupně se tak spojí cyklostezky, které byly v minulosti postaveny a tak vytvoří funkční celek.