25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Odborníci nebo trafikanti v městských společnostech

redakce karlovarské listy

REKLAMA

Odborníci nebo trafikanti v městských společnostech, posuďte si každý sám. Dnes jsou odborníky například na dopravu i komediální herci, kteří svou roli sehrají i bez odborného scénáře věrohodně a přesvědčivě.

Koaliční vláda  v  Karlových Varech  představila své povolební personální změny v městských společnostech, kde bez výběrových řízeních zasedají zejména zvolení politici z koaličních stran (KOA, ANO a Karlovaráci), kteří si rozdělili funkce v městských firmách mezi sebou, někteří jsou zároveň i v radě města, která kontroluje loajální členy koalice, často jsou i zároveň odborníky, kteří zasedají v městských společnostech.

V minulosti byla v městských firmách zastoupena i opozice, která kontrolovala v dozorčích orgánech právě transparentnost, na kterou  ANO a KOA  lákali voliče. Skutečnost je taková, že opozici doslova vyřezali ne jen z městských firem, ale i z komisí a výborů.

Dnes opozice nemá prakticky zastoupení, chybí proklamovaná Kulhánkova transparentnost ve volebních slibech. V tomto prostředí se bude dobře dařit klientelismu, které napadalo před volbami hnutí ANO a možná i korupci. Tak už vládnoucí koalici nikdo neuvidí do karet a bude si moct  doslova s veřejnými prostředky dělat co chce.

Hladových krků je prostě v nové koalici mnoho, korýtek a trafik nepřibylo, tak se řeže hlava ne hlava.

Jednatelem KV arény byl jmenován bez výběrového řízení  radní Vladimír Kvasnička ( odborník za hnutí ANO), který od dnešního dne v této funkci nahradí Malečka (TOP09), který se již do nového zastupitelstva přes voliče nedostal. Kvasnička tak přebírá veškerou agendu. S dosavadní prací Malečka byl primátor Kulhánek (KOA) podle svých slov spokojen, prý KV Arénu  vedl dobře. Kvasnička propagoval, že provede audity, tak uvidíme kam zmizela kompletní velkokapacitní fungl nová nerezová kuchyně z KV arény za milióny korun  a hlavně za kolik za ní nový majitel zaplatil a jak s prostředky s péčí řádného hospodáře Maleček skutečně naložil.

Novinkou je rozdělení odborníků při řízení multifunkční haly, jedná se rozdělení funkce jednatele a opětného zavedení postu ředitele, na které bude vedení města vypisovat výběrové řízení. V dozorčí radě akciové společnosti KV aréna zasednou Michal Toufar (TOP09), Jakub Novotný (KOA) a Miroslav Vaněk („ODS“-HC Energie). Podle prvního náměstka Bruštíka (odborníka za hnutí ANO) chce vedení města zefektivnit provoz multifunkční haly. Rozpočet haly je dnes 40 milionů korun, z toho dvacet pět milionů je (dar města) neboli dotace. Kromě toho nově přibyl postavený plavecký bazén, výstavba haly pro míčové sporty a venkovního bazénu.

Však otázkou zůstává, kdo se bude zde koupat, když občané Karlových Varů dnes žijí spíše za řekou a to v Rybářích a Staré Roli, tam žádný bazén krom špinavé Rolavy pro lidi není.

Změny nastaly také v Dopravním podniku. Předsedou představenstva stále zůstává Jiří Vaněček (ODS) a místopředsedou Pavel Bohánek, který je pověřený řízením této společnosti. V představenstvu dále pokračuje odborník Vlastimil Lepík (KOA) a doplňují jej Petr Čolák a Petr Szkatula (odborník za ANO – vedoucí odtahové služby). V dozorčí radě usednou Pavel Andrejkiev (odborník ANO) , Jan März a Lucie Domesová odborník (KOA – herečka) a zůstávají Jiří Tlučhoř a Tomáš Gazárek (za zaměstnance společnosti)

Předsedou představenstva Karlovarské teplárenské byl zvolen Jan Bárta(ANO) a členy Viktor Tůša a David Klement. V představenstvu zůstává primátor Petr Kulhánek (KOA).

Do představenstva Alžbětiných lázní jsou jmenováni Pavel Bouška, Vladimír Fomenko a opět primátor Kulhánek (KOA). Do dozorčí rady se dostávají Vlasta Čábelová a Štěpánka Steinová, Alena Irmanová a ředitelkou zůstává Stanislava Maulenová.

 

Odměny politiků a odborníků za služby pro občany města, které pobírají :

KV ARENA s.r.o.: výkon funkce jednatele společnosti 42.000,- Kč za měsíc, za výkon člena dozorčí rady 1.500,- Kč za jedno zasedání pro člena dozorčí rady, 2.000,- Kč za zasedání pro předsedu dozorčí rady.

Karlovarská teplárenská, a.s.:  výkon člena představenstva 80.000,- Kč za rok, pro předsedu 160.000,- Kč za rok, za výkon člena dozorčí rady 80.000,- Kč za rok, pro předsedu 140.000,- Kč za rok.

Dopravní podnik Karlovy Vary a.s.:  výkon člena představenstva 80.000,- Kč za rok, pro předsedu 160.000,- Kč za rok, odměna za výkon člena dozorčí rady 80.000,- Kč za rok, pro předsedu 140.000,- Kč za rok.

Alžbětiny Lázně a.s.: výkon člena představenstva 11.500,- Kč za měsíc, pro předsedu 16.500,- Kč, za výkon člena dozorčí rady 1.500,- Kč za jedno zasedání pro člena dozorčí rady, 2.000,- Kč za zasedání pro předsedu dozorčí rady.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.