25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Pohádka o školním lyžařském výcviku

Co myslíš, milí čtenáři, až nás nějaká kouzelnice ze školy osloví ohledně jejího pěkně vypečeného LYŽAŘSKÉHO ŠKOLNÍHO VÝCVIKU - jak budeme jako rodiče reagovat?
REKLAMA
Byla jedna vypečená škola, která ležela vzdušnou čarou přímo nedaleko – téměř skoro naproti Volnočasového areálu Rolava v Karlových Varech. V té školičce nevládne král či královna, hrabě nebo hraběnka, dokonce ani baron ani baronka, ale panuje tam statutární zástupce příspěvkové organizace. Jak to bývá na každém „hradě“ v našem případě škole má i ředitelka, coby současná panovnice svoji družinu v podobě třeba jakéhosi tzv. pedagogického sboru. V tomto kádru se vyskytuje zanícená postava čarodějky, která má na starosti snad „zeměpis, sportovní hry, tělesnou výchovu“.

Jednoho překrásného slunečného dne, napadlo shora uvedenou kouzelnici, že si v době sílící pandemie v České republice SARS COV 2/COVID 19 s mutací OMIKRON, vyčaruje z křišťálové koule například LYŽAŘSKÝ VÝCVIK od 23. 01. do 28. 01. 2022 s místem konání Nové Hutě. Tomuto svému záměru za pomocí zaklínadel a silné černé magie, začala níže podepsaná zákonným zástupcům rozesílat různé indicie jako například:

„Vážení rodiče“

 • Chtěli bychom Vás informovat o aktuálních změnách, které se týkají LVVZ.
 • O změně Vás budeme včas informovat.
 • Rádi bychom na výcvik odjeli…
 • Děkujeme za pochopení, mrzí nás to hlavně kvůli dětem, které se na výcvik těší.

„Důležité“

 • Vážení rodiče, vzhledem k epidemické situaci, ve které se v současné době nacházíme, Vás musím poprosit o následující
 • Prosím Vás o provedení PCR testu vašeho dítěte před nástupem, před odjezdem na lyžařský výcvik. Tzn.: odjezd je v neděli (23. 01. 2022), tak aby výsledky byly do soboty (22. 01. 2022). Výsledek testu předloží děti při odjezdu spolu s ostatními papíry, které jsou napsané v POKYNECH pro ODJEZD.

„Vybavení s sebou“

 • oblečení na chatu – přezůvky, tepláky, tričko, mikina
 • sjezdový výcvik – lyže + hole, lyžařské boty, lyžařská bunda, lyžařské kalhoty, rukavice (nejméně dvoje), spodní prádlo, spodky, teplé ponožky (dostatek), helma, šála či nákrčník, lyžařské brýle, mikina
 • běžecký výcvik – lyže + hole, běžecká obuv, tenčí bunda – šusťáková či softschelka, spodky, šusťákové kalhoty či běžecké kalhoty, tenčí rukavice, spodní prádlo, nákrčník, tenčí čepice
 • další – spodní prádlo, dostatek ponožek, ručník, pyžamo, hygienické potřeby, psací potřeby, sešit
 • hadr na čištění skluznice a běžek, běžecký vosk, odstraňovač vozků“
14.tisíc je fuč…

Po těchto indiciích, začali rodiče dle vykouzleného výše uvedeného seznamu věcí tamní šamanky, pořizovat povinné vybavení k LYŽAŘSKÉMU VÝCVIKU, které například v našem případě přesáhl rodinný rozpočet o více jak nevratných čtrnáct tisíc korun, když ke shora uvedeným nákladům připočteme rovněž nevratné zálohy například: za výpůjčky lyží, specielní lyžařské obuvi nebo taktéž za ubytování….

A jaká je vlasně realita?

V pátek vedení školy náhle rozhodlo, že uskutečnění PSR testu provede dne 21. 01. 2022 cca v 8:00 společnost DIANA BIOTECHNOLOGIES s. r. o. se sídlem Nad Safinou II 366, 252 50 Vsetec v útrobách školy. Od této inkriminované doby se začalo hrát o čas, neboť odjezd byl plánován na 23. 01. 2022 v cca v 7:35. Do 24 hodin bohužel od shora uvedené testovací společnosti, nedoputovala nikomu ze zúčastněných toliko očekávaná LABORATORNÍ ZPRÁVA. Napjetí stále více s přibývajícím časem pro všechny účastníky LYŽEŘSKÉHO ZÁJEZDU houstlo, že by se dalo krájet. Rozuzlení přišlo po téměř neuvěřitelných 39 hodinách konkrétně ve 23:38, kde prý po obdržení výsledku testování, které prokázaly velký výskyt pozitivně testovaných žáků v sedmých ročnících, paní ředitelka ruší celý lyžařský výcvik.

Ani sebelepší teoretik nemusí být dobrý manažer.

Přesně před rokem, kdy sílila pandemie COVID 19 v ČR a nyní v tu samou dobu, kdy ještě nekulminuje, ale naopak neustále narůstá současná varianta OMIKRONU nikdo ze zodpovědných vedení školy pofiderní podnik LYŽAŘSKÉHO VÝCVIKU včas nezarazil/nestopl. Nástroj, kterým lze včas rozpoznávat dopady špatného rozhodnutí se nazývá stále INTUICE. Pohádka o tom, že na LYŽAŘSKÝ VÝCVIK pojedou jenom ti negativní, byla od samého jejího vzniku nemravnou a neetickou blamáží.

Samotná doprava stojí nemalé finanční prostředky a hrstka zbylých účastníků zájezdu by smluvně dojednanou částku nebyla schopna uhradit.

Jak by vedení školy řešilo karanténu těch negativně testovaných žáků?

Role dobrého hospodáře včas eliminovat předvídatelná rizika tu skutečně tristně selhala, neboť všichni zúčastnění se tváří, jako by se vůbec nic nepřihodilo a vše by chtěli smáznout ze stolu s odůvodněním: “ Byl to velmi náročný den, pro nás….i pro Vás“ . Z poslední hodně vypečené SMS zprávy výše signované kouzelnice školy.

Kdo zaplatí rodičům vynaložené finanční prostředky na požadované vybavení LYŽAŘSKÉHO ŠKOLNÍHO VÝCVIKU?

Kdo uhradí rodičům vzniklou škodu?

Kdo to všechno zaplatí?

Čarodějka nebo teoretička – ředitelka?

Co myslíš, milý čtenáři, až nás nějaká kouzelnice ze školy osloví ohledně jejího pěkně vypečeného LYŽAŘSKÉHO ŠKOLNÍHO VÝCVIKU – jak budeme jako rodiče reagovat?

Můžeš hádat dvakrát….

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.