13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Prameny pomáhají proti pocovidovým potížím

REKLAMA
Pandemická doba není zrovna tou nejlepší pro lázně, které přišly o své hosty. Ovšem Karlovy Vary jsou místem, které dokáže lidem, kteří trpí postcovidovým syndromem, výrazně pomoci. Je pro právě unikátním složením zdejší minerální vody v kombinaci s dalšími procedurami.
I když Karlovy Vary nemají zrovna lázeňskou sezónu, neznamená to, že je nemůžete navštívit. Naopak ti, kteří prodělali nemoc covid 19 a mají po ní potíže, by se měli do tohoto města vydat. Týká se to těch, kdo mají postcovidový syndrom nebo takzvanou mozkovou mlhu a další potíže.

„Karlovy vary jako takové byly zvyklé léčit virová onemocnění a jejich následky. Ať už to byla virová hepatitida nebo ostatní. A covid není nic jiného, než virové onemocnění. Takže jsme se zaměřili na postcovidový syndrom, ale pochopitelně pitnou kůru musíme nečím doplnit. Je to nespočet procedůr, které se tady dají poskytovat. Pro postcovidový syndrom je to třeba hyperbarická komora, která je i v Karlových Varech funkční a už jí používáme k léčení postcovidových syndromů,“ uvedla konzultantka v lázeňském sanatoriu Marie Rebjonková.

Podle ředitele Infocentra Karlovy Vary Josefa Dlohoše není aktuálně návštěvnost úplně velká, protože se nacházíme mimo sezónu. „Je dobré využít služby v hotelích, ať už pro postcovidové nebo preventivní imunitní pobyty na posílení imunity a nebo ty tradiční lázně, které už tady máme přes 600 let,“ podotkl.

Karlovy Vary a jejich prameny jsou svým složením určeny pro onemocnění zažívacího traktu, pro metabolická onemocnění, pro onemocnění, která se týkají vlastně i celkové kondice. „Takže pokud přijdete jen tak na víkend, rozhlídnete se a chcete se něčeho napít, tak ano jděte a nepatrně se můžete napít z jakéhokoliv pramene. Ale pokud už přijedete s určitým onemocněním nebo se chcete léčit a opravdu se chcete věnovat svému organismu a něco zlepšit, pak je lepší cíleně si stanovit, jaký je váš cíl a co tedy budeme ordinovat nebo doporučovat,“ doplnila Rebjonková.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.