25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Šest tanečnic na Masopustu v Hroznětíně

Šest tanečnic z Karlových Varů se vydalo dne 4. března 2023 vlakem na Masopust do Hroznětína. Počasí bylo mrazivé. Cestou vlakem zdobili vagony už převlečení černoši.

Ženy měly pěkné zpestření jízdy vlakem. Děvčata v Hroznětíně vystoupila a vydala se na náměstí.

Na náměstí u kostela se scházeli různé masky. V dopoledních hodinách deset třicet za doprovodu Karlovarské kapely vyšly masky průvodem na atletické hřiště u základní školy. Po cestě se k průvodu přidávaly další masky. Celým programem provázel pouliční principál, herec Viktor Braunreiter, který založil v roce 2006 Pouliční divadlo v Karlových Varech. Zároveň přivítal všechny zúčastněné Masopustu starosta města Hroznětína Martin Maleček.

Na začátku programu je vždy pohřbívání basy. To je tradice a chvíle pro trapasy. Pan farář, který přednesl  vtipnou řeč, měl pro všechny legraci. Všechno má svůj řád, basa byla pohřbená.

 

Dále zde byly připraveny kolotoče, občerstvení a ochutnávky. Rozdávaly se zdarma teplé jitrničky, jelítka a nechyběla gulášová polévka. Pro děti tu byly různé soutěže. Hrála Karlovarská kapela. Ve dvanáct hodin začalo vyhlášení masek. Poté byly rozdány ceny. Přišlo hodně lidí. Na závěr začala volná zábava. Tanečnice si to užily, a když byly vymrzlé, tak tancem se zahřály. Byl to pěkný Masopustní programový den v Hroznětíně.

 


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.