Sliby hnutí ANO zvolená hejtmanka kraje moc neřeší

REKLAMA

Před volbami do zastupitelstva Karlovarského kraje jako symbolu změny dali voliči hnutí ANO své hlasy nejen proto, že slibování změny je pro lidi lákavé, ale i proto, že sliby hnutí ANO činilo v celém kraji v mnoha oblastech a slibovalo i finančně náročné závazky v rozpočtu ve prospěch všech občanů kraje.

Jeden ze slibů, který voliči ocenili a mnozí volili změnu byl, že pokud hnutí ANO bude vládnout v kraji, zařídí všem proplácení poloviny ceny dálniční známky na celém území Karlovarského kraje.

Před ustavujícím zastupitelstvem  Karlovarského kraje se mimo jiné lídryně za hnutí ANO Jana Vildumetzová vyjádřila v rozhovoru pro Českou televizi, že slib v podobě proplacení  poloviny dálniční známky, který veřejně dala je kontroverzní. Dále uvedla, že bude usilovat o to, aby Ministerstvo dopravy ČR vyňalo D6 z poplatkové povinnosti dálniční známky. Na otázku, kdy bude zahájeno proplácení  poloviny dálniční Jana Vildumetzová neodpověděla, pouze uvedla, že začnou po případně neúspěšném jednání proplácet ,,senior pasy,” takto se Vildumetzová vypořádala se zásadním slibem, který dala veřejně nejen svým voličům, ale všem občanům Karlovarského kraje, kteří jsou v očekávání, že své sliby splní.

Ale polovina dálniční známky se  jen tak občanům proplácet nebude. 

Slib hnutí ANO na proplacení poloviny dálniční známky se nekoná, ale všichni občané musí dálniční známku už brzy zaplatit, protože konec platnosti známek na rok 2016 se neúprosně blíží.

Vildumetzová krátce před 12:00 hodin, byla zvolena a opět slibovala, že bude hejtmankou všech občanů kraje. ,,Inu sliby, chyby.”

Ve veřejném hlasování dostala ve 45 členem zastupitelstvu nadpoloviční většinu hlasů, celkem 31. Kraj poprvé v jeho historii povede žena, bývalá členka ODS v koalici se současnými členy ODS s veřejnou podporou komunistů.

,,Křehká koalice” s veřejnou podporou KSČM dnes schválila i devítičlennou radu, v níž v budou všichni členové uvolnění. Rada kraje bude mít čtyři náměstky a navíc i jednoho uvolněného zastupitele. Vedení kraje bude mít deset placených funkcí. V radě jsou zvoleni za ANO Jana Vildumetzová, Petr Kubis, Martin Huračík, a Daniela Seifertová. ODS má v radě Jakobce a Bureše. Piráti  mají v radě Janů. HNHRM má v radě bývalého člena ODS  Blažka. SPO obsadila do rady kraje ostříleného Bradáče.

ČSSD ve vedení Karlovarského kraje končí po šestnácti letech. Česká strana sociálně demokratická byla od počátku vzniku krajů vždy součástí koalice. v minulém volební období vytvořila koalici s vítěznou KSČM, ale po dvou letech se koalice rozpadla. Komunisté nedodrželi koaliční smlouvu spočívající v klouzavém mandátu a kraj následně úspěšně řídila do voleb široká koalice ČSSD, HNHRM, ODS a TOP 09 + STAN s požadavkem, že nesmí být v koalici právě nespolehlivá a nedemokratická KSČM.

V závěru ustavujícího zastupitelstva kraje nová koalice s veřejnou podporou komunistů zamítla i konstruktivní návrh na plnění vlastního volebního slibu, který spočíval v kontinuitě prací postupu kraje při dostavbě D6. Návrh vzešel z opoziční lavice poslankyně Wernerové a následně byl smeten ze stolu. Zastupitelstvo kraje se tím distancovalo od dalšího postupu při dostavbě D6, kdy odmítlo součinnost s ŘSD a zpracování harmonogramu postupu i přes to, že hnutí ANO zastupuje ve vládě ČR ministr dopravy Ťok.

Masivní veřejná podpora při hlasování zejména poslušných sokolovských komunistů ukazuje, že nová ,,křehká koalice” s komunistickými hlasy od samotného počátku asi počítala. 

Vidumetzová pro ČT uvedla, že podporuje dostavbu D6, ale na zastupitelstvu hlasovala opačně.  

 

Znepříjemňují Vám život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na kvlisty@email.cz