22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Varům padla pokuta za loterijní vyhlášku

KVListy

REKLAMA

„Regulace hazardu měla pozitivní dopady, město postupovalo transparentně a nikdo neměl námitky,“ uvedl Kulhánek z hnutí KOA k rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Předseda (ÚOHS) Petr Rafaj zamítl rozklad statutárního města Karlovy Vary proti prvostupňovému rozhodnutí úřadu. Už v době rozkladu bylo jasné, že se nové rozhodnutí nestihne vydat do voleb a tak se dopad a ostuda projeví až nyní.

Pokutu ve výši 734 000 korun musí zaplatit město Karlovy Vary za antisoutěžní jednání, kterého se dopustilo tím způsobem, že porušilo zákon o ochraně hospodářské soutěže tak, že svými obecně závaznými vyhláškami z let 2013 a 2015 o stanovení míst a času povolilo provozování loterií a sázkových her na vybraných adresách.

„Postupem města došlo ke zvýhodnění soutěžitelů, kteří mohou na povolených adresách nadále provozovat sázkové hry, loterie a jiné podobné hry a provozovny k účelu provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her,“ konstatoval  předseda ÚOHS Rafaj výhodu v podnikání.

Pokud rozhodnutí nabylo právní moci, tak bude muset  město zaplatit.

V té době kromě právníků města, které měl na povel, jak jinak,než primátor Kulhánek, radila i jeho administrativou vysoutěžená pražská firma HÁJEK ZRZAVECKÝ advokátní kancelář s.r.o. na dobu 5.let. Ta mimo jiné připravovala zadlužení města téměř půl miliardou a nájem na 25. let Alžbětiných lázní pro soukromou firmu, formou koncesního řízení, kde město již zaplatilo do dnešního dne za služby v souhrnu více než 10 miliónů korun. Peníze právníkům a projektantům tekly přímo z pokladny města, tak potichu přes Alžbětiny lázně, a.s., Vše, co se týkalo koncese, politik z hnutí KOA započal už před řadou let jako člen představenstva městské akciovky.

Dnes se dříve žalující primátor bude muset ještě potýkat i s dalšími neúspěšnými žalobami, které svého času podával jako na běžícím pásu. Ale z  tehdejších žalovaných, budou dnes poškození už jen proto, že mnohé žaloby doprovázela negativní mediální masáž firem a podnikatelů, kteří byli nechutně vláčeni městskou mediální klikou nemilosrdně a opakovaně řadu let veřejným prostorem, právě za aktivní podpory politiků nejen z hnutí KOA.

Naopak, právě dnes končící primátor Kulhánek v té době u občanů mediálně z kauz živených médii  významně profitoval.

Ale fakticky vše poškodilo především město Karlovy Vary až  daleko za hranice České republiky, mimo jiné nechvalně známou ,,losovačkou,“ za kterou nebyl do dnešního dne nikdo obviněn, ani odsouzen. Naopak, dnes vše pomalu dobíhá i dosluhujícího primátora a jeho tehdejší koaliční partnery.

,,Kdo jinému jámu jáme, sám do ni sám.“

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.