13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vlakem do Královského Poříčí

REKLAMA

Ve starém roce 30. prosince se  turistky vydaly vlakem do Královského Poříčí. Sraz měly na Horním nádraží v Karlových Varech. I přes nepříznivé počasí se sešlo třináct turistek. Rozhodly se  podívat na statek Bernard v Královském Poříčí, na výstavu betlémů. Nastoupily do vlaku a po necelé půlhodince byly v cíli. Vystoupily a vydaly se směrem na statek Bernard.

Královské Poříčí je malá obec, kde žije méně než osm set obyvatel. V roce 1995 byla vesnička vyhlášená památkovou zónou. Obec se nachází u Sokolova.

Na statku Bernard  chovají různá zvířata, například dva osly, ovce, kozy a ještě některá  menší zvířata. Po prohlídce okolí se zašly podívat na první ročník výstavy betlémů.

Expozice  se nachází v aukční síni o rozloze dvě stě metrů čtverečních. Vystaveno je sedmdesát betlémů. Jsou  vyrobeny  z různých přírodních materiálů, například ze dřeva, papíru a sádry. 

Výstavu  pořádají  školy ze Sokolova a  Karlových Varů. Betlémy zhotovily děti z mateřských a základních škol. Soutěžní betlémy byly očíslovány. Ležely zde lístečky, kdo chtěl, tak mohl napsat číslo betlému, který se mu líbí a dát do krabičky na soutěžní losování. Po nádherné prohlídce se dámy odebraly zpět na nádraží, kde čekaly  půl hodiny na vlak. Po půl hodince vystoupily ve Dvorech a tradičně se šly naobědvat do Varyády, pak si popřály do nového roku a odjely autobusem, každá ke svým domovům. Všechny se těší, až v novém roce půjdou  na turistiku.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.