22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Další pokus o útok na sněmovnu i po rozchodu s lidovci

kv listy fotokoláž

REKLAMA

Celorepublikový výbor Starostů a nezávislých rozhodl o dalším, ale již osamoceném pokusu STAN o proniknutí do sněmovny v podzimních parlamentních volbách. Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) je již lídrem opakovaně, ale prozatím vždy neúspěšného projektu. Nyní se pokusí  kandidovat již  pouze za STAN i přes to, že procenta neúprosně říkají, že STAN se do sněmovny zatím vůbec nedostane. 

Neúspěšný pokus o vstup do sněmovny to není zdaleka první. Minulým a opět neúspěšným kalkulem již v minulosti byla kandidatura i s podporou TOP 09, ale tu zase hodili přes palubu starostové, protože není již perspektivní a ani před čtyřmi roky nebylo co slavit.

„Parafrázovaným mottem zůstává řídit stát jako obec. Koncentrovat se budeme na sociální sítě a osobní kontaktní kampaň našich osobností v celém Karlovarském kraji,“ zdůraznil sebevědomí Kulhánek. Opakovaná písnička Babišova předělaného sloganu, možná na voliče zabere, ale to je zatím jen ve hvězdách, ale přimknout se k ANO už STAN asi nestihne.

Paradoxem může být  pro sběratele prahnoucích jen po politických funkcích, že je opustí pro jejich mocichtivost nejen jejich voliči, ale i jejich kolegové a političtí podporovatelé, kteří jim pomáhali do židlí starostů, ale nikoli k úniku do parlamentu.

 

Lidovci hodily starosty přes palubu 
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.