20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vznik samostatného Československa VS karlovarský Dalajláma

Ilustrativní záběr

REKLAMA

Karlovy Vary si připomněly vznik samostatného Československého státu na ulici T.G.Masaryka u jeho sochy, kde položili čelní představitelé regionu věnce a květiny, aby uctili vznik Československa, které bylo vyhlášeno 28. října 1918. Jeho hranice byly vymezeny mírovými smlouvami a z nich vycházejícími rozhodnutími v rámci versailleského mírového systému.

Mezi zúčastněnými byli představeni náměstci primátora města Karlova Vary  Čestmír Bruštík, Jiří Klsák a Michal Riško, za Karlovarský kraj se dostavil radní Edmund Janisch a nechyběl ani konzul Ruské federace Mikhail Nikolaevich Ledenev.

V projevu náměstka Klsáka z hnutí KOA zaznělo připomenutí státnosti a historických faktů při formování Československa, dále se objevila krom slov o demokracii a svobodě, také slova Dalajlámovi.

Klsák je známý svou usilovnou propagací Tibetu si bez souhlasu rady města věší si z okna veřejné budovy města svévolně vlajku Tibetu. Tato gesta dnes připomínají spíš divadelní vystoupení na mnohokrát obehrané téma Tibet, které se čas od času více hodí k propagandě, vlastní exhibici a excentrismu,  ale se  vznikem samostatného Československého státu vůbec ani v nejmenším nesouvisí.

Proč Klsák opakovaně násilím připomíná Čechům  i v den vzniku Československa Dalajlámu a Tibet.

Klsákovy poklesky a exhibicionismus vše dokresluje  jeho facebookový profil, kde se objevuje jednou jako Buddha, jindy jako Karel IV.

klsak-budha klsak-kral2

Po zmateném projevu karlovarského oslavence Tibetu, byli někteří přítomní  v rozpacích, jiní ani netleskali. 

Českou  státnost zaprodávat a zamotávat s jakoukoli zahraniční propagandou zahraniční politiky se dá vnímat 28. října i jako projev bezohledného narcisismu, neorientujícího se, či pomateného stárnoucího  muže, který chce být středem pozornosti i za cenu vlastní ostudy.

                         Czechoslovak Coat of Arms, 1918-1961.
Dějiny Československa
První československý odboj
(1914–1918)
Vznik Československa
(28. říjen 1918)
První republika
(1918–1938)
Druhá republika
(1938–1939)
Druhý odboj
(1939–1945)
Československá třetí republika
(1945–1948)
Komunistický režim v Československu
(1948–1989)
Sametová revoluce
(1989)
Česká a Slovenská Federativní Republika
(1990–1992)
Zánik Československa
(31. prosinec 1992)
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.