22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Bývalý šéf krajských silničářů Janků obviněn z padělání diplomu

kv listy

REKLAMA

Padělání a pozměnění veřejné listiny, tak zní obvinění karlovarských kriminalistů třiačtyřicetiletého pseudoinženýra z Hradce Králové. Podle veřejných informací je obviněným někdejší ředitel Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) Vítězslav Janků, který je podezřelý z toho, že vlastní falešný inženýrský titul z dopravní fakulty ČVUT.

Obviněný se měl trestního jednání dopustit podle Policie tím, že činil vše, za účelem získat funkci ředitele příspěvkové organizace v Karlovarském kraji. Úředně ověřenou kopii padělaného diplomu o absolvování vysoké školy na jeho jméno přiložil ke své přihlášce, aby doložil vysokoškolské vzdělání.

Vítězslav Janků byl do funkce ředitele příspěvkové organizace kraje Krajské správy a údržby silnic jmenovaný v dubnu letošního roku. Ve výběrovém řízení předložil diplom vydaný Dopravní fakultou Českého vysokého učení technického. Už v okamžiku, kdy se objevily první nesrovnalosti, reagoval děkan fakulty Miroslav Svítek prohlášením, podle kterého fakulta tento diplom nikdy nevydala.

Ve výběrové komisi seděli ti stejní politici, kteří po té jako radní schvalovali nového ředitele. Stejným podfukem tak vyměnili i další nepohodlné lidi a nestyděli se vše prezentovat v mediích jako transparentní výběrové řízení.  Politici v krajské radě včetně Vildumetzové ( ODS/ANO) a transparentního Janů (PIRÁTI) neměli v komisi krom sebe jediného odborníka na dopravní problematiku.

Obvinění odmítl Vítězslav Janků komentovat. Podle vyjádření vysoké školy ji však tento muž nikdy nestudoval. Za padělání a pozměnění veřejné listiny mu v případě prokázání viny hrozí až tříletý trest odnětí svobody.Do funkce ředitele KSÚS KK nastoupil Vítězslav Janků 3. dubna letošního roku. Ještě v únoru se o něm ale mluvilo jako o budoucím vedoucím Střediska správy a údržby dálnic na úseku dálnice D11. V minulosti byl členem Věcí veřejných. Do hnutí Janků vstoupil v době působení v Ředitelství silnic a dálnic.Po rozpadu Věcí veřejných se v jiném politickém uskupení neangažoval, za tehdejší Úsvit Tomia Okamury ale kandidoval na post primátora Hradce Králové.

Další ředitel jmenován tentokrát bez výběrového řízení

Poté, co vyplulo vše na povrch, Vítězslav Janků po necelých třech měsících ve funkci na post ředitele příspěvkové organizace rezignoval. Dočasně se ředitelování ujal tehdejší náměstek ředitele Petr Šťovíček. Později ovšem vedení kraje na místo ředitele dosadilo  bez výběrového řízení Jana Lichtnegera z Prahy, který do té doby pracoval pro akciovou společnost kraje Údržba silnic Karlovarského kraje. Nové transparentní výběrové řízení už radní kraje nevypsali, vybrali si přímo a bez soutěže.

Politici z rady Karlovarského kraje ředitele vybírali a jmenovali

 Jana Vildumetzová
Mgr. Jana Vildumetzová
hejtmanka Karlovarského kraje

ANO dříve ODS Oblast financí, vnitřních záležitostí, legislativy, krizového řízení a vnějších vztahů
Martin Hurajčík Martin Hurajčík
statutární zástupce hejtmanky Karlovarského kraje

ANO Oblast dopravy a silničního hospodářství
Petr Kubis Mgr. Petr Kubis
náměstek hejtmanky Karlovarského kraje
ANO 
Oblast sociálních věcí a bezpečnosti
Daniela Seifertová Mgr. Daniela Seifertová
náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje
ANO 
Oblast kultury a památkové péče
Dalibor Blažek
Mgr. Dalibor Blažek
náměstek hejtmanky Karlovarského kraje

HNHRM / dříve ODS Oblast správy majetku a investic
 Jan Bureš
Ing. Jan Bureš
člen Rady Karlovarského kraje 
ODS Oblast zdravotnictví
 Karel Jakobec
Ing. Karel Jakobec
člen Rady Karlovarského kraje
ODS Oblast životního prostředí, zemědělství a energetiky
Jaroslav Bradáč Ing. ​Jaroslav Bradáč
člen Rady Karlovarského kraje
SPO dříve KSČ 
Oblast školství, mládeže a tělovýchovy
Josef Janů Ing. ​Josef Janů
člen Rady Karlovarského kraje
Piráti 
Oblast regionálního rozvoje, projektového řízení a informatiky
VojtechFranta2.jpg Ing. arch. Vojtěch Franta
uvolněný člen Zastupitelstva Karlovarského kraje
bez p. p.​ Oblast lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO

zdroj : kr-karlovarsky.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.