22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Na Václavském náměstí se protestovalo proti bídě

REKLAMA
Po Opletalovu ulici lidé stojí po celé šířce náměstí, pod ní zatím na středové části. Mnoho z účastníků drží české vlajky, někteří mají transparenty žádající demisi kabinetu. Desítky lidí protest sledují z prostoru před vchodem do Národního muzea. Na demonstraci kromě právníka Jindřicha Rajchla, který stranu PRO vede, vystoupí například senátorka Jana Zwyrtek Hamplová (za Nezávislé) nebo právník Ondřej Dostál.

Strana PRO vedená Rajchlem vznikla loni. Rajchl, který v minulosti působil v hnutí Trikolora, již dříve uvedl, že za chudnutí Česka může hlavně sebedestruktivní energetická politika Evropské unie, kterou bezmyšlenkovitě prosazuje česká vláda.

Strana dříve adresovala dopis vládě, v němž ji mimo jiné vyzvala, aby zamezila provozovatelům sociálních sítí v omezování svobody slova nebo aby zavedla zákonnou povinnost médií poskytovat objektivní a vyvážené informace. Kabinet by měl podle představ PRO získat pod stoprocentní kontrolu firmu ČEZ, ve které nyní drží zhruba 70 procent akcií, stát by měl také opustit systém obchodování s emisními povolenkami.

PRO také chce, aby vláda jasně usilovala o mírové řešení války na Ukrajině včetně možného uspořádání mírové konference v Česku. Kabinet by podle ní také měl ukončit dodávky vojenského materiálu Ukrajině.

Na setkání vystoupí:

JUDr. Tomáš Nielsen, JUDR. Petr Vacek, JUDr. Jindřich Rajchl, Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová, JUDr. Ondřej Dostál, Ph.D.,LL.M., prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., MUDr. Alena Dernerová, Bc. Otakar Březina, Daniel Sterzik, Mgr. Petr Vrána, Matěj Gregor a další významní hosté.

zdroj: ČTK

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.