Zastupitel – amatér, aneb černé herny v Karlových Varech

REKLAMA

Není to dlouho co zastupitel Fujdiar z hnutí O co jim jde (OCJD), tvrdil jako předseda komise pro bezpečnost města, že pokud by se zakázaly na území města v Karlových Varech všechny herny, tak by způsobilo rozkvět heren černých. I proto vyplodili zastupitelé seznam adres, kde se může hraní provozovat. Na seznam adres vyrobený opět na koleně Fujdiarem do dnes občané stále nadávají.

V nelegálních hernách zabavili kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality Policie ČR v Karlových Varech za uplynulého půl roku více než 16 herních zařízení. A to právě při vyšetřování neoprávněného provozování loterie a podobných sázkových her. Naposledy zasahovali v Nejdku a zmiňovaných Karlových Varech, kde ,,zastupitel – amatér” Fujdiar voličům sliboval, že zatočí s hazardem.

Ve skutečnosti je vše ale jinak. Nejen, že Fujdiar s Homolkou slibovali lidem nesmysly, aby je volili, ale už  v té době podcenili to základní, prevenci. V Karlových Varech preventivně působí Městská police a Odbor financí a ekonomiky. Obě složky města bez jasné koncepce svou činnost vykonávají samostatně, aniž by město hazard  skutečně mělo pod kontrolou a aktivně prevenci vyhodnocovalo a případně na místa nejpalčivější zaměřilo svou pozornost Do dnes nic konkrétního ale orgány města nezjistili.

Policie ČR už jen konstatuje trvající trestnou činnost. Oba politici z hnutí O co jim jde jen toto palčivé téma využili k předvolební kampani. Ve skutečnosti se ukázalo, že jsou jen populističtí amatéři, kteří nedokázali krom slibování nic pořádného a prospěšného pro lidi udělat.

“Na podkladě zjištěných skutečností je dostatečně odůvodněn závěr, že docházelo v prostoru, kde byla tato zařízení umístěna k porušení zákona. V provozovnách měli bez vědomí státního dozoru provozovat, tedy vykonávat činnost, která má charakter podnikání nebo související s podnikáním, a to provozování loterií nebo podobné sázkové hry,” uvedla mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová.

Zajištěny byly tisíce korun přímo z výherních automatů a další technická zařízení přesahují jeden milion korun. Pachatelům, této trestné činnosti vzhledem k rozsahu, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dobu 10 let. 

Zastupitelé Fujdiar a Homolka jsou opozičními kritiky města, ale jejich práce z dob, kdy se na radnici podíleli na tvoření pravidel má žalostné výsledky. Obdobně amatérsky Fujdiar pracoval i na letním kinu v Karlových Varech, kde netransparentně prohýřil desítky tisíc z veřejných peněz.